четверг, 15 сентября 2016 г.

Біля Злочевського можно пересуватися вільно, але у супроводі (ДОКУМЕНТ)

Пересічні громадяни можуть вільно використовувати для відпочинку ділянку землі у прибережній смузі біля маєтків, пов'язаних із Злочевським, але у супроводі працівників СТ Ключі. Про це повідомив М.П. Головецький - директор Державного  підприємства «Вищедубечанське лісове господарство», у власності якого перебуває ділянка.

Разом з тим, Головецький не повідомив, якими саме нормами законодавства та нормативно-правовими актами передбачений супровід пересічних громадян працівниками СТ Ключі під час вільного перебування та використання прибережної захисної смуги. Очевидно, що вільне пересування не передбачає супровід.

Ні Конституція України, ні Загальна декларація прав людини, ні Міжнародний пакт про громадянські та політичні права, ні Закон України Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні, не передбачають будь-який "супровід" під час "вільного пересування" або "вільного перебування".

Згідно законодавства України свобода пересування - це право громадянина України, а також іноземця та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають в Україні, вільно та безперешкодно за своїм бажанням переміщатися по території України у будь-якому напрямку, у будь-який спосіб, у будь-який час, за винятком обмежень, які встановлюються законом. Разом з тим, Конституція України та міжнародні конвенції гарантують невтручання у особисте і сімейне життя та право на особисту недоторканість, а згідно Лісового кодексу України громадяни мають право вільно перебувати в лісах державної власності. Отже, супровід у випадку прибережної захисної смуги не є законним.

Насправді, ні вільного доступу, ні пересування у прибережній захисній смузі біля Злочевського немає. Ця ділянка землі повністю обмежена парканами та каналом. 

Нагадаємо, що власником зазначеної прибережної смуги, що межує з маєтком Злочевського у Вишгородському р-ні Київської області, є Державне підприємство «Вищедубечанське лісове господарство», яке виділило цю ділянку землі на березі каналу в довгострокове тимчасове користування Садівницькому товариству "Ключі" для "культурно-оздоровчої та рекреаційної" діяльності. СТ "Ключі" безпосередньо здійснює діяльність у прибережній захисній смузі. Голова правління садівницького товариства «Ключі» та директор ТОВ «Великі ключі», яке володіє «фортецями» Злочевського – одна й та сама людина, Євген Євгенович Марчевський.

Таким чином, держава в особі Державного підприємства являється такою собі "прослойкою" між маєтком Злочевського та річкою і таким чином поширює «володіння» Злочевського і надає ексклюзивний доступ до берегу каналу. За цією схемою держава дозволяє вчинити захоплення та незаконну забудову на березі каналу не тільки біля маєтку Злочевського, але й вздовж майже всього узбережжя обвідного каналу київського водосховища.

***

Лист Директора лісгоспу М.П. Головецького





***

Запит на інформацію

Розпорядник інформації:
Державне Підприємство
«Вищедубечанське лісове господарство»
07342, Київська обл., Вишгородський
район, село Пірнове, вулиця Київська

Запитувач інформації:

Запит на інформацію
згідно Закону України «Про доступ до публічної інформації»

23 липня 2015 року на каналі Youtube некомерційної інформаційної служби "Радіо Свобода" за адресою https://www.youtube.com/watch?v=KxROSlbv18M було опубліковано сюжет "Злочин і Zlocci. Як екс-міністр у розшуку продає черевики з крокодила та ховає нерухомість || СХЕМИ". За інформацією автора сюжету Сергія Андрушко на теритторії прибережної захисної смуги на обвідному каналі біля села Хотянівка Вишгородського району Київської області було збудовано декількаметровий паркан з колючею проволкою та інші споруди. Зазначені споруди розташовані в межах 25 метрів від води.

Згідно інформації з Публічної кадастрової карти України, декількаметровий паркан з колючею проволкою та інші споруди розташовані у прибережній захисній смузі на ділянці землі за кадастровим номером  3221888800:33:043:0904, яка належить Державному підприємству «Вищедубечанське лісове господарство» заснованому Державним агентством лісових ресурсів України. Інформація з Публічної кадастрової карти України про зазначену ділянку прибережної захисної смуги:

Тип власності: Державна власність
Цільове призначення: 09.01 (Для ведення лісового господарства і пов'язаних з ним послуг)
Площа: 1.6997 га
Район: Вишгородський
КОАТУУ: 3221888800
Зона: 33
Квартал: 041
Кадастровий номер: 3221888800:33:043:0904
Відомості про суб'єктів права власності на земельну ділянку:
Найменування юридичної особи: Державне підприємство «Вищедубечанське лісове господарство»
Код ЄДРПОУ юридичної особи: 992094

Відповідно до ст. 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні звернення або особисто звертатись до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Відповідно до Закону України "Про інформацію" право на інформацію забезпечується зокрема: обов'язком органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових чи службових осіб, інших  суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій, в тому числі на виконання делегованих повноважень, інформувати про свою діяльність та прийняті рішення.

Згідно ст. 13 Закону України "Про доступ до публічної інформації", до розпорядників інформації, зобов'язаних оприлюднювати та надавати за запитами інформацію, визначену в цій статті, у порядку, передбаченому цим Законом, прирівнюються суб'єкти господарювання, які володіють інформацією про стан довкілля, іншою інформацією, що становить суспільний інтерес (суспільно необхідною інформацією). Розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються особи, якщо вони виконують делеговані повноваження суб'єктів владних повноважень згідно із законом чи договором, включаючи надання освітніх, оздоровчих, соціальних або інших державних послуг, - стосовно інформації, пов'язаної з виконанням їхніх обов'язків.

Згідно ст. 14 Закону України "Про доступ до публічної інформації" розпорядники інформації зобов'язані надавати достовірну, точну та повну інформацію, а також у разі потреби перевіряти правильність та об'єктивність наданої інформації.

Статтею 24 Закону України «Про доступ до публічної інформації» встановлено відповідальність за порушення законодавства про доступ до публічної інформації, яку несуть особи, винні у вчиненні таких порушень:
1) ненадання відповіді на запит;
2) ненадання інформації на запит;
3) безпідставна відмова у задоволенні запиту на інформацію;
6) несвоєчасне надання інформації;
7) необґрунтоване віднесення інформації до інформації з обмеженим доступом;
8) нездійснення реєстрації документів;

Керуючись ст.ст. 9,10,32,33 ЗУ "Про інформацію", ст.ст. 3,4,5,10, 13, 14 ЗУ "Про доступ до публічної інформації", письмово надати достовірну, повну, точну інформацію:

1. Чи мають будь-які пересічні громадяни вільний доступ до ділянки землі за кадастровим номером 3221888800:33:043:0904 у прибережній захисній смузі?

2. Чи можуть будь-які пересічні громадяни вільно використовувати ділянку землі за кадастровим номером 3221888800:33:043:0904 у прибережній захисній смузі для культурно-оздоровчих та рекреаційних цілей?

3. Чи здійснені на ділянці землі за кадастровим номером 3221888800:33:043:0904 у прибережній захисній смузі роботи щодо благоустрою, передбачені ст. 74 Лісового Кодексу України та пп. 5.3, 5.5 Правил використання корисних властивостей лісів, а саме - створено сприятливих умов для перебування громадян, збереження лісового середовища, створено необхідного комфорту та зручностей для відпочиваючих?

Відповідно до ст. 20 «Про доступ до публічної інформації» прошу надати ґрунтовну відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту на поштову адресу запитувача:

***

Комментариев нет:

Отправить комментарий