вторник, 16 августа 2016 г.

Приклади звернень з приводу забудови берегів

У цьому дописі наводимо приклади заяв та скарг до державних органів з приводу незаконної забудови берегів та прибережних захисних смуг.

Складати заяви та скарги до державних органів з приводу незаконної забудови або захоплення дуже просто. Але треба враховувати, що не існує єдиного органу, який контролює прибережні смуги. Отже, треба звертатися до декількох органів, враховуючи їх повноваження.


До яких державних органів необхідно звертатися?

- Державна екологічна інспекція (та територіальні підрозділи)
- Державна архітектурно-будівельної інспекції (та територіальні підрозділи)
- Державна інспекція сільського господарства (та територіальні підрозділи)
- Державні адміністрації (обласні, районні)
- Місцеві ради (cільради, міськради, облради)
- Державне агентство лісових ресурсів (якщо ділянка лісового фонду)
- Державні підприємства, у власності яких перебуває ділянка землі.

Чим визначені повноваження державних органів?

- Конституція України
- Земельний кодекс України
- Водний кодекс України
- Лісовий кодекс України
- Закон України Про державний контроль за використанням та охороною земель
- Кодекс України Про адміністративні правопорушення
- Закон України Про регулювання містобудівної діяльності
- Закон України Про місцеве самоврядування в Україні
- Закон України Про місцеві державні адміністрації
- Правила використання корисних властивостей лісів
- Положення про Державну інспекцію сільського господарства України
- Положення про Державну екологічну інспекцію України
- Положення про Державне агентство лісових ресурсів України
- Порядок визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режим ведення господарської діяльності в них

***

Державна екологічна інспекція у Київській області
03040, м. Київ, вул. Васильківська, 3

ЗАЯВА

 23 липня 2015 року на каналі Youtube некомерційної інформаційної служби "Радіо Свобода" за адресою https://www.youtube.com/watch?v=KxROSlbv18M було опубліковано сюжет "Злочин і Zlocci. Як екс-міністр у розшуку продає черевики з крокодила та ховає нерухомість || СХЕМИ". За інформацією автора сюжету Сергія Андрушко на теритторії прибережної захисної смуги на обвідному каналі біля села Хотянівка Вишгородського району Київської області було збудовано декількаметровий паркан з колючею проволкою та інші споруди.

 Дійсно, декількаметровий паркан з колючею проволкою та інші споруди розташовані у прибережній захисній смузі на ділянці землі, кадастровий номер якої 3221888800:33:043:0904. Зазначені споруди розташовані в межах 25 метрів від води.

 Інформація з Публічної кадастрової карти України про зазначену ділянку прибережної захисної смуги:

Тип власності: Державна власність
Цільове призначення: 09.01 (Для ведення лісового господарства і пов'язаних з ним послуг)
Площа: 1.6997 га
Район: Вишгородський
КОАТУУ: 3221888800
Зона: 33
Квартал: 041
Кадастровий номер: 3221888800:33:043:0904

 Будівництво паркану та інших споруд у прибережній захисній смузі на ділянці землі, кадастровий номер якої 3221888800:33:043:0904, є незаконним.

 Згідно ст. 14 Конституції України, земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. А згідно ст. 41 Конституції України, використання власності не може завдавати шкоди правам, свободам громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію і природні якості землі.

 Згідно ч. 2 ст. 60 Земельного кодексу Укриїни та ст. 88 Водного кодексу України прибережні захисні смуги встановлюються по берегах річок та навколо водойм уздовж урізу води (у меженний період) шириною, зокрема, для середніх річок, водосховищ на них, водойм, а також ставків площею понад 3 гектари - 50 метрів, а для малих річок, струмків і потічків, а також ставків площею менш як 3 гектари - 25 метрів.

 Згідно ст.61 Земельного кодексу України та ст. 89 Водного кодексу України, прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності. У прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється, зокрема, будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, навігаційного призначення, гідрометричних та лінійних); миття та обслуговування транспортних засобів і техніки. Не придатні для експлуатації споруди, а також ті, що не відповідають встановленим режимам господарювання, підлягають винесенню з прибережних захисних смуг.

 Згідно п.4 Порядку визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режим ведення господарської діяльності в них, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 травня 1996 р. N 486, у межах водоохоронних зон виділяються землі прибережних захисних смуг та смуги відведення з особливим режимом їх використання відповідно до статей 88 - 91 водного кодексу України. А згідно п.2 зазначеного Порядку, водоохоронні зони встановлюються для створення сприятливого режиму водних об'єктів, попередження їх забруднення, засмічення і вичерпання, знищення навколоводних рослин і тварин, а також зменшення коливань стоку вздовж річок, морів та навколо озер, водосховищ і інших водойм.

 Згідно п.12 Порядку визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режим ведення господарської діяльності в них, прибережні захисні смуги у межах водоохоронної зони можуть використовуватися для провадження господарської діяльності за умови обов'язкового виконання вимог, передбачених статтями 89 та 90 Водного кодексу України.

 Таким чином, декількаметровий паркан з колючею проволкою та інші споруди розташовані у прибережній захисній смузі на ділянці землі за кадастровим номером 3221888800:33:043:0904 погіршують екологічну ситуацію і природні якості землі, завдають шкоду правам і свободам громадян, передбаченим Конституцією України, та порушують вимоги ст. 61 Земельного кодексу Укриїни та ст. 89 Водного кодексу України, щодо заборони забудови прибережної захисної смуги.

 Згідно ст. 188 Земельного кодексу Укриїни, державний контроль за додержанням вимог законодавства про охорону земель здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів. Згідно ст. 5 Закону України Про державний контроль за використанням та охороною земель, державний контроль за дотриманням вимог законодавства України про охорону земель здійснює центральний орган виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.

 Згідно Положення про Державну екологічну інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 13 квітня 2011 року N 454/2011, Державна екологічна інспекція України (Держекоінспекція України) є центральним органом виконавчої влади, що входить до системи органів виконавчої влади та утворюється для забезпечення реалізації державної політики із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.

 Згідно п. 4 Положення про Державну екологічну інспекцію України, Держекоінспекція України відповідно до покладених завдань здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням вимог законодавства про використання та охорону земель щодо, зокрема, встановлення та використання водоохоронних зон і прибережних захисних смуг, а також щодо додержання режиму використання їх територій, та законодавства про охорону і раціональне використання вод та відтворення водних ресурсів щодо дотримання встановленого режиму господарської діяльності у зонах прибережних захисних смугах.

 Згідно п.15 Порядку визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режим ведення господарської діяльності в них, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 травня 1996 р. N 486, контроль за створенням водоохоронних зон і прибережних захисних смуг, а також за додержанням режиму використання їх територій здійснюється Держекоінспекцією та її територіальними органами.

 Згідно ст. 10 Закону України Про державний контроль за використанням та охороною земель, державні інспектори у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель мають право, зокрема: безперешкодно обстежувати в установленому законодавством порядку земельні ділянки; складати акти перевірок чи протоколи про адміністративні правопорушення у сфері використання та охорони земель і дотримання вимог законодавства про охорону земель та розглядати відповідно до законодавства справи про адміністративні правопорушення, а також подавати в установленому законодавством України порядку до відповідних органів матеріали перевірок щодо притягнення винних осіб до відповідальності; давати обов'язкові для виконання вказівки (приписи) з питань використання та охорони земель і дотримання вимог земельного законодавства.

 Згідно п. 6. Положення про Державну екологічну інспекцію України, Держекоінспекція України для виконання покладених на неї завдань має право: проводити перевірки, видавати за їх результатами обов'язкові для виконання приписи, розпорядження, приймати рішення про обмеження чи зупинення (тимчасово) діяльності об'єктів незалежно від їх підпорядкування та форми власності, якщо їх експлуатація здійснюється з порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища.

 Згідно п. 4 Положення про Державну екологічну інспекцію України Держекоінспекція України складає протоколи про адміністративні правопорушення та розглядає справи про адміністративні правопорушення, накладає адміністративні стягнення у випадках, передбачених законом;

 Згідно ст. 53 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Використання земель не за цільовим призначенням, невиконання природоохоронного режиму використання земель, розміщення, проектування, будівництво, введення в дію об'єктів, які негативно впливають на стан земель, неправильна експлуатація, знищення або пошкодження протиерозійних гідротехнічних споруд, захисних лісонасаджень - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п'яти до двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 Відповідно до ст. 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні звернення або особисто звертатись до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

 Відповідно до ст. 19 Закону України «Про звернення громадян» органів державної влади, місцевого самоврядування, їх керівники та інші посадові особи в межах своїх повноважень зобов'язані зокрема: об'єктивно, всебічно і вчасно перевіряти заяви чи скарги; вирішувати питання про відповідальність осіб, з вини яких було допущено порушення; забезпечувати поновлення порушених прав, реальне виконання прийнятих у зв'язку з заявою чи скаргою рішень; не допускати безпідставної передачі розгляду заяв чи скарг іншим органам; письмово повідомляти громадянина про результати перевірки заяви чи скарги і суть прийнятого рішення.

 Відповідно до ст. 7 Закону України «Про звернення громадян», якщо питання, порушені в одержаному органом державної влади, місцевого самоврядування зверненні, не входять до їх повноважень, воно в термін не більше п'яти днів пересилається ними за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення.

 За цих обставин, та на підставі ст. 14, 41, 40 Конституції України, ст. 60, 61, 188 Земельного кодексу Укриїни, ст. 88, 89 Водного кодексу України, ст. 5, 10 Закону України Про державний контроль за використанням та охороною земель, ст. 53 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. 7, 19 Закону України «Про звернення громадян», Порядку визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режим ведення господарської діяльності в них, Положення про Державну екологічну інспекцію України,

ПРОШУ:

 1. Обстежити земельну ділянку за кадастровим номер 3221888800:33:043:0904;
 2. Визнати протиправною забудову зазначеної земельної ділянки;
 3. Скласти протокол про адміністративне правопорушення, передбаченого ст. 53 Кодексу України про адміністративні правопорушення;
 4. Скласти постанову у справі про адміністративне правопорушення про накладення адміністративного стягнення, передбаченого ст. 53 Кодексу України про адміністративні правопорушення; або подати до відповідних органів матеріали перевірки зазначеної земельної ділянки та матеріали справи про адміністративне правопорушення - щодо притягнення винних осіб до відповідальності;
 5. Прийняти рішення про зупинення діяльності об'єктів на зазначеній земельній ділянці; вжити заходів до усунення порушень земельного законодавства на зазначеній земельній ділянці;
 6. Повідомити письмово заявнику про результати перевірки заяви і суть прийнятого рішення в строки передбачені законом;

ДОДАТКИ:

 Інформація з Публічної кадастрової карти України.

***

Хотянівська сільська рада
07363, Київська обл., Вишгородський р-н,
с. Хотянівка, вул. Деснянська, буд. 9

ЗАЯВА

 23 липня 2015 року на каналі Youtube некомерційної інформаційної служби "Радіо Свобода" за адресою https://www.youtube.com/watch?v=KxROSlbv18M було опубліковано сюжет "Злочин і Zlocci. Як екс-міністр у розшуку продає черевики з крокодила та ховає нерухомість || СХЕМИ". За інформацією автора сюжету Сергія Андрушко на теритторії прибережної захисної смуги на обвідному каналі біля села Хотянівка Вишгородського району Київської області було збудовано декількаметровий паркан з колючею проволкою та інші споруди.

 Декількаметровий паркан з колючею проволкою та інші споруди розташовані у прибережній захисній смузі на ділянці землі, кадастровий номер якої 3221888800:33:043:0904. Зазначені споруди розташовані в межах 25 метрів від води.

 Інформація з Публічної кадастрової карти України про зазначену ділянку прибережної захисної смуги:

Тип власності: Державна власність
Цільове призначення: 09.01 (Для ведення лісового господарства і пов'язаних з ним послуг)
Площа: 1.6997 га
Район: Вишгородський
КОАТУУ: 3221888800
Зона: 33
Квартал: 041
Кадастровий номер: 3221888800:33:043:0904
Відомості про суб'єктів права власності на земельну ділянку:
Найменування юридичної особи: Державне підприємство «Вищедубечанське лісове господарство»
Код ЄДРПОУ юридичної особи: 992094

 Будівництво паркану та інших споруд у прибережній захисній смузі на ділянці землі, кадастровий номер якої 3221888800:33:043:0904, є незаконним за наступних підстав.

 Згідно ст. 14 Конституції України, земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. А згідно ст. 41 Конституції України, використання власності не може завдавати шкоди правам, свободам громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію і природні якості землі.

 Згідно ч. 2 ст. 60 Земельного кодексу Укриїни та ст. 88 Водного кодексу України прибережні захисні смуги встановлюються по берегах річок та навколо водойм уздовж урізу води (у меженний період) шириною, зокрема, для середніх річок, водосховищ на них, водойм, а також ставків площею понад 3 гектари - 50 метрів, а для малих річок, струмків і потічків, а також ставків площею менш як 3 гектари - 25 метрів.

 Згідно ст.61 Земельного кодексу України та ст. 89 Водного кодексу України, прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності. У прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється, зокрема, будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, навігаційного призначення, гідрометричних та лінійних); миття та обслуговування транспортних засобів і техніки. Не придатні для експлуатації споруди, а також ті, що не відповідають встановленим режимам господарювання, підлягають винесенню з прибережних захисних смуг.

 Згідно п.4 Порядку визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режим ведення господарської діяльності в них, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 травня 1996 р. N 486, у межах водоохоронних зон виділяються землі прибережних захисних смуг та смуги відведення з особливим режимом їх використання відповідно до статей 88 - 91 водного кодексу України. А згідно п.2 зазначеного Порядку, водоохоронні зони встановлюються для створення сприятливого режиму водних об'єктів, попередження їх забруднення, засмічення і вичерпання, знищення навколоводних рослин і тварин, а також зменшення коливань стоку вздовж річок, морів та навколо озер, водосховищ і інших водойм.

 Згідно п.12 Порядку визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режим ведення господарської діяльності в них, прибережні захисні смуги у межах водоохоронної зони можуть використовуватися для провадження господарської діяльності за умови обов'язкового виконання вимог, передбачених статтями 89 та 90 Водного кодексу України.

 Таким чином, декількаметровий паркан з колючею проволкою та інші споруди розташовані у прибережній захисній смузі на ділянці землі за кадастровим номером 3221888800:33:043:0904 погіршують екологічну ситуацію і природні якості землі, завдають шкоду правам і свободам громадян, передбаченим Конституцією України, та порушують вимоги ст. 61 Земельного кодексу Укриїни та ст. 89 Водного кодексу України, щодо заборони забудови прибережної захисної смуги.

 Згідно статтей 31, 33 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать, зокрема, здійснення контролю за додержанням земельного та природоохоронного законодавства, використанням і охороною земель, природних ресурсів загальнодержавного та місцевого значення, відтворенням лісів; здійснення в установленому порядку державного контролю за дотриманням законодавства, затвердженої містобудівної документації при плануванні та забудові відповідних територій; зупинення у випадках, передбачених законом, будівництва, яке проводиться з порушенням містобудівної документації і проектів окремих об'єктів, а також може заподіяти шкоди навколишньому природному середовищу.

 У листі №Р-495/09-24 від 24/09/2015 начальник інспекції Державної екологічної інспекції у Київській області стверджує, що порушенні питання заявника щодо забудови у прибережній захисній смузі знаходяться у повноваженні та компетенцій саме органів місцевого самоврядування.

 Згідно ст. 53 Кодексу України про адміністративні правопорушення, використання земель не за цільовим призначенням, невиконання природоохоронного режиму використання земель, розміщення, проектування, будівництво, введення в дію об'єктів, які негативно впливають на стан земель, неправильна експлуатація, знищення або пошкодження протиерозійних гідротехнічних споруд, захисних лісонасаджень - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п'яти до двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 Відповідно до ст. 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні звернення або особисто звертатись до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

 Відповідно до ст. 19 Закону України «Про звернення громадян» органів державної влади, місцевого самоврядування, їх керівники та інші посадові особи в межах своїх повноважень зобов'язані зокрема: об'єктивно, всебічно і вчасно перевіряти заяви чи скарги; вирішувати питання про відповідальність осіб, з вини яких було допущено порушення; забезпечувати поновлення порушених прав, реальне виконання прийнятих у зв'язку з заявою чи скаргою рішень; не допускати безпідставної передачі розгляду заяв чи скарг іншим органам; письмово повідомляти громадянина про результати перевірки заяви чи скарги і суть прийнятого рішення.

 Відповідно до ст. 7 Закону України «Про звернення громадян», якщо питання, порушені в одержаному органом державної влади, місцевого самоврядування зверненні, не входять до їх повноважень, воно в термін не більше п'яти днів пересилається ними за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення.

 За цих обставин, та на підставі ст. 14, 41, 40 Конституції України, ст. 60, 61, 188 Земельного кодексу Укриїни, ст. 88, 89 Водного кодексу України, ст. 7, 10 Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель", ст. 53 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. 7, 19 Закону України «Про звернення громадян», Порядку визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режим ведення господарської діяльності в них,

ПРОШУ:

 1. Обстежити земельну ділянку за кадастровим номер 3221888800:33:043:0904;
 2. Визнати протиправною забудову зазначеної земельної ділянки;
 3. Скласти протокол про адміністративне правопорушення, передбаченого ст. 53 Кодексу України про адміністративні правопорушення;
 4. Прийняти рішення про зупинення діяльності об'єктів на зазначеній земельній ділянці; вжити заходів до усунення порушень земельного законодавства на зазначеній земельній ділянці;
 5. Повідомити заявнику письмово про результати перевірки заяви і суть прийнятого рішення в строки передбачені законом на поштову адресу :

ДОДАТОК:

 Копія листа №Р-495/09-24 від 24/09/2015.

***

Державне Підприємство
«Вищедубечанське лісове господарство»
07342, Київська обл., Вишгородський
район, село Пірнове, вулиця Київська  1А


СКАРГА

 23 липня 2015 року на каналі Youtube некомерційної інформаційної служби "Радіо Свобода" за адресою https://www.youtube.com/watch?v=KxROSlbv18M було опубліковано сюжет "Злочин і Zlocci. Як екс-міністр у розшуку продає черевики з крокодила та ховає нерухомість || СХЕМИ". За інформацією автора сюжету Сергія Андрушко на теритторії прибережної захисної смуги на обвідному каналі біля села Хотянівка Вишгородського району Київської області було збудовано декількаметровий паркан з колючею проволкою та інші споруди.

 Декількаметровий паркан з колючею проволкою та інші споруди розташовані у прибережній захисній смузі на ділянці землі, кадастровий номер якої 3221888800:33:043:0904. Зазначені споруди розташовані в межах 25 метрів від води.

 Інформація з Публічної кадастрової карти України про зазначену ділянку прибережної захисної смуги:

 Тип власності: Державна власність
 Цільове призначення: 09.01 (Для ведення лісового господарства і пов'язаних з ним послуг)
 Площа: 1.6997 га
 Район: Вишгородський
 КОАТУУ: 3221888800
 Зона: 33
 Квартал: 041
 Кадастровий номер: 3221888800:33:043:0904

 Згідно інформації Державного земельного кадастру про право власності та речові права на земельну ділянку, відомості про суб'єктів права власності на земельну ділянку:

 Найменування юридичної особи: Державне підприємство «Вищедубечанське лісове господарство»
 Код ЄДРПОУ юридичної особи: 992094

 Будівництво паркану та інших споруд у прибережній захисній смузі на ділянці землі, кадастровий номер якої 3221888800:33:043:0904, є незаконним за наступних підстав.

 Згідно ст. 14 Конституції України, земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. А згідно ст. 41 Конституції України, використання власності не може завдавати шкоди правам, свободам громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію і природні якості землі.

 Згідно ч. 2 ст. 60 Земельного кодексу Укриїни та ст. 88 Водного кодексу України прибережні захисні смуги встановлюються по берегах річок та навколо водойм уздовж урізу води (у меженний період) шириною, зокрема, для середніх річок, водосховищ на них, водойм, а також ставків площею понад 3 гектари - 50 метрів, а для малих річок, струмків і потічків, а також ставків площею менш як 3 гектари - 25 метрів.

 Згідно ст.61 Земельного кодексу України та ст. 89 Водного кодексу України, прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності. У прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється, зокрема, будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, навігаційного призначення, гідрометричних та лінійних); миття та обслуговування транспортних засобів і техніки. Не придатні для експлуатації споруди, а також ті, що не відповідають встановленим режимам господарювання, підлягають винесенню з прибережних захисних смуг.

 Згідно п.4 Порядку визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режим ведення господарської діяльності в них, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 травня 1996 р. N 486, у межах водоохоронних зон виділяються землі прибережних захисних смуг та смуги відведення з особливим режимом їх використання відповідно до статей 88 - 91 водного кодексу України. А згідно п.2 зазначеного Порядку, водоохоронні зони встановлюються для створення сприятливого режиму водних об'єктів, попередження їх забруднення, засмічення і вичерпання, знищення навколоводних рослин і тварин, а також зменшення коливань стоку вздовж річок, морів та навколо озер, водосховищ і інших водойм.

 Згідно п.12 Порядку визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режим ведення господарської діяльності в них, прибережні захисні смуги у межах водоохоронної зони можуть використовуватися для провадження господарської діяльності за умови обов'язкового виконання вимог, передбачених статтями 89 та 90 Водного кодексу України.

 Таким чином, декількаметровий паркан з колючею проволкою та інші споруди розташовані у прибережній захисній смузі на ділянці землі за кадастровим номером 3221888800:33:043:0904 погіршують екологічну ситуацію і природні якості землі, завдають шкоду правам і свободам громадян, передбаченим Конституцією України, та порушують вимоги ст. 61 Земельного кодексу Укриїни та ст. 89 Водного кодексу України, щодо заборони забудови прибережної захисної смуги.

 Згідно ст. 53 Кодексу України про адміністративні правопорушення, використання земель не за цільовим призначенням, невиконання природоохоронного режиму використання земель, розміщення, проектування, будівництво, введення в дію об'єктів, які негативно впливають на стан земель, неправильна експлуатація, знищення або пошкодження протиерозійних гідротехнічних споруд, захисних лісонасаджень - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п'яти до двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 Відповідно до ст. 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні звернення або особисто звертатись до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

 Відповідно до ст. 19 Закону України «Про звернення громадян» органів державної влади, місцевого самоврядування, їх керівники та інші посадові особи в межах своїх повноважень зобов'язані зокрема: об'єктивно, всебічно і вчасно перевіряти заяви чи скарги; вирішувати питання про відповідальність осіб, з вини яких було допущено порушення; забезпечувати поновлення порушених прав, реальне виконання прийнятих у зв'язку з заявою чи скаргою рішень; не допускати безпідставної передачі розгляду заяв чи скарг іншим органам; письмово повідомляти громадянина про результати перевірки заяви чи скарги і суть прийнятого рішення.

 Відповідно до ст. 7 Закону України «Про звернення громадян», якщо питання, порушенi в одержаному органом державної влади, мiсцевого самоврядування, пiдприємствами, установами, органiзацiями незалежно вiд форм власностi, об'єднаннями громадян або посадовими особами зверненнi, не входять до їх повноважень, воно в термiн не бiльше п'яти днiв пересилається ними за належнiстю вiдповiдному органу чи посадовiй особi, про що повiдомляється громадянину, який подав звернення.

 За цих обставин, та на підставі ст. 14, 41, 40 Конституції України, ст. 60, 61, 188 Земельного кодексу Укриїни, ст. 88, 89 Водного кодексу України, ст. 7, 10 Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель", ст. 53 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. 7, 19 Закону України «Про звернення громадян», Порядку визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режим ведення господарської діяльності в них,

ПРОШУ:

 1. Прийняти рішення про зупинення діяльності об'єктів на зазначеній земельній ділянці; вжити заходів до усунення порушень земельного законодавства на зазначеній земельній ділянці; демонтувати паркан з колючею проволкою та інші споруди розташовані у прибережній захисній смузі на ділянці землі за кадастровим номером 3221888800:33:043:0904;
 2. Повідомити заявнику письмово про результати перевірки заяви і суть прийнятого рішення в строки передбачені законом на поштову адресу : .

***

Садівницьке товариство "Ключі"
07363, Київська обл.,
Вишгородський район, село Хотянівка


СКАРГА

 23 липня 2015 року на каналі Youtube некомерційної інформаційної служби "Радіо Свобода" за адресою https://www.youtube.com/watch?v=KxROSlbv18M було опубліковано сюжет "Злочин і Zlocci. Як екс-міністр у розшуку продає черевики з крокодила та ховає нерухомість || СХЕМИ". За інформацією автора сюжету Сергія Андрушко на теритторії прибережної захисної смуги на обвідному каналі біля села Хотянівка Вишгородського району Київської області було збудовано декількаметровий паркан з колючею проволкою та інші споруди.

 Декількаметровий паркан з колючею проволкою та інші споруди розташовані у прибережній захисній смузі на ділянці землі, кадастровий номер якої 3221888800:33:043:0904. Зазначені споруди розташовані в межах 25 метрів від води.

 Інформація з Публічної кадастрової карти України про зазначену ділянку прибережної захисної смуги:

 Тип власності: Державна власність
 Цільове призначення: 09.01 (Для ведення лісового господарства і пов'язаних з ним послуг)
 Площа: 1.6997 га
 Район: Вишгородський
 КОАТУУ: 3221888800
 Зона: 33
 Квартал: 041
 Кадастровий номер: 3221888800:33:043:0904

 Згідно інформації Державного земельного кадастру про право власності та речові права на земельну ділянку, відомості про суб'єктів права власності на земельну ділянку:

 Найменування юридичної особи: Державне підприємство «Вищедубечанське лісове господарство»
 Код ЄДРПОУ юридичної особи: 992094

 Згідно листа директора лісгоспу Головецького М.П. №01-01/486 від 20 жовтня 2015 року земельна ділянка за кадастровим номером 3221888800:33:043:0904 була виділена Державним підприємством  «Вищедубечанське лісове господарство» у довгострокове тимчасове користування Садівницькому товариству "Ключі".

 Будівництво паркану та інших споруд у прибережній захисній смузі на ділянці землі, кадастровий номер якої 3221888800:33:043:0904, є незаконним за наступних підстав.

 Згідно ст. 14 Конституції України, земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. А згідно ст. 41 Конституції України, використання власності не може завдавати шкоди правам, свободам громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію і природні якості землі.

 Згідно ч. 2 ст. 60 Земельного кодексу Укриїни та ст. 88 Водного кодексу України прибережні захисні смуги встановлюються по берегах річок та навколо водойм уздовж урізу води (у меженний період) шириною, зокрема, для середніх річок, водосховищ на них, водойм, а також ставків площею понад 3 гектари - 50 метрів, а для малих річок, струмків і потічків, а також ставків площею менш як 3 гектари - 25 метрів.

 Згідно ст.61 Земельного кодексу України та ст. 89 Водного кодексу України, прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності. У прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється, зокрема, будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, навігаційного призначення, гідрометричних та лінійних); миття та обслуговування транспортних засобів і техніки. Не придатні для експлуатації споруди, а також ті, що не відповідають встановленим режимам господарювання, підлягають винесенню з прибережних захисних смуг.

 Згідно п.4 Порядку визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режим ведення господарської діяльності в них, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 травня 1996 р. N 486, у межах водоохоронних зон виділяються землі прибережних захисних смуг та смуги відведення з особливим режимом їх використання відповідно до статей 88 - 91 водного кодексу України. А згідно п.2 зазначеного Порядку, водоохоронні зони встановлюються для створення сприятливого режиму водних об'єктів, попередження їх забруднення, засмічення і вичерпання, знищення навколоводних рослин і тварин, а також зменшення коливань стоку вздовж річок, морів та навколо озер, водосховищ і інших водойм.

 Згідно п.12 Порядку визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режим ведення господарської діяльності в них, прибережні захисні смуги у межах водоохоронної зони можуть використовуватися для провадження господарської діяльності за умови обов'язкового виконання вимог, передбачених статтями 89 та 90 Водного кодексу України.

 Таким чином, декількаметровий паркан з колючею проволкою та інші споруди розташовані у прибережній захисній смузі на ділянці землі за кадастровим номером 3221888800:33:043:0904 погіршують екологічну ситуацію і природні якості землі, завдають шкоду правам і свободам громадян, передбаченим Конституцією України, та порушують вимоги ст. 61 Земельного кодексу Укриїни та ст. 89 Водного кодексу України, щодо заборони забудови прибережної захисної смуги.

 Згідно ст. 53 Кодексу України про адміністративні правопорушення, використання земель не за цільовим призначенням, невиконання природоохоронного режиму використання земель, розміщення, проектування, будівництво, введення в дію об'єктів, які негативно впливають на стан земель, неправильна експлуатація, знищення або пошкодження протиерозійних гідротехнічних споруд, захисних лісонасаджень - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п'яти до двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 Відповідно до ст. 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні звернення або особисто звертатись до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

 Відповідно до ст. 19 Закону України «Про звернення громадян» органів державної влади, місцевого самоврядування, їх керівники та інші посадові особи в межах своїх повноважень зобов'язані зокрема: об'єктивно, всебічно і вчасно перевіряти заяви чи скарги; вирішувати питання про відповідальність осіб, з вини яких було допущено порушення; забезпечувати поновлення порушених прав, реальне виконання прийнятих у зв'язку з заявою чи скаргою рішень; не допускати безпідставної передачі розгляду заяв чи скарг іншим органам; письмово повідомляти громадянина про результати перевірки заяви чи скарги і суть прийнятого рішення.

 Відповідно до ст. 7 Закону України «Про звернення громадян», якщо питання, порушенi в одержаному органом державної влади, мiсцевого самоврядування, пiдприємствами, установами, органiзацiями незалежно вiд форм власностi, об'єднаннями громадян або посадовими особами зверненнi, не входять до їх повноважень, воно в термiн не бiльше п'яти днiв пересилається ними за належнiстю вiдповiдному органу чи посадовiй особi, про що повiдомляється громадянину, який подав звернення.

 За цих обставин, та на підставі ст. 14, 41, 40 Конституції України, ст. 60, 61, 188 Земельного кодексу Укриїни, ст. 88, 89 Водного кодексу України, ст. 7, 10 Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель", ст. 53 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. 7, 19 Закону України «Про звернення громадян», Порядку визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режим ведення господарської діяльності в них,

ПРОШУ:

 1. Прийняти рішення про зупинення діяльності об'єктів на зазначеній земельній ділянці; вжити заходів до усунення порушень земельного законодавства на зазначеній земельній ділянці; демонтувати паркан з колючею проволкою та інші споруди розташовані у прибережній захисній смузі на ділянці землі за кадастровим номером 3221888800:33:043:0904;
 2. Повідомити заявнику письмово про результати перевірки заяви і суть прийнятого рішення в строки передбачені законом на поштову адресу : .

***

Державна лісова охорона,
Київське обласне управління та по м. Києву
управління лісового та мисливського господарства,
03115, м. Київ, вул. Святошинська, 30
info@kyivlis.gov.ua
kyivlis.gov.ua


ЗАЯВА

 23 липня 2015 року на каналі Youtube некомерційної інформаційної служби "Радіо Свобода" за адресою https://www.youtube.com/watch?v=KxROSlbv18M було опубліковано сюжет "Злочин і Zlocci. Як екс-міністр у розшуку продає черевики з крокодила та ховає нерухомість || СХЕМИ". За інформацією автора сюжету Сергія Андрушко на території прибережної захисної смуги на обвідному каналі біля села Хотянівка Вишгородського району Київської області було збудовано декількаметровий паркан з колючою проволокою та інші будівлі і споруди.

 Декількаметровий паркан з колючою проволокою та інші будівлі і споруди розташовані у прибережній захисній смузі на ділянці землі, кадастровий номер якої 3221888800:33:043:0904. Зазначені споруди розташовані в межах 25 метрів від води, перешкоджають громадянам вільно перебувати та гуляти у лісі в межах зазначеної ділянки, використовувати зазначену ділянку для культурно-оздоровчих та рекреаційних цілей, відпочинку біля води, та оздоровлення.

 Інформація з Публічної кадастрової карти України про зазначену ділянку прибережної захисної смуги:

 Тип власності: Державна власність
 Цільове призначення: 09.01 (Для ведення лісового господарства і пов'язаних з ним послуг)
 Площа: 1.6997 га
 Район: Вишгородський
 КОАТУУ: 3221888800
 Зона: 33
 Квартал: 041
 Кадастровий номер: 3221888800:33:043:0904

 Згідно інформації Державного земельного кадастру про право власності та речові права на земельну ділянку, відомості про суб'єктів права власності на земельну ділянку:

 Найменування юридичної особи: Державне підприємство «Вищедубечанське лісове господарство»
 Код ЄДРПОУ юридичної особи: 992094

 Відповідно до листа директора Державного Підприємства «Вищедубечанське лісове господарство» Головецького М.П. №01-01/486 від 20 жовтня 2015 року земельна ділянка за кадастровим номером 3221888800:33:043:0904 була виділена Державним підприємством  «Вищедубечанське лісове господарство» у довгострокове тимчасове користування для культурно-оздоровчих та рекреаційних цілей садівницькому товариству "Ключі" в порядку визначеному Лісовим кодексом України та Правил використання корисних властивостей лісів. А цільове призначення зазначеної ділянки згідно Публічної кадастрової карти України визначене як "09.01 (Для ведення лісового господарства і пов'язаних з ним послуг)".
 У листі-відповіді №Р-495/09-24 від 24/09/2015 на заяву щодо забудови на ділянці 3221888800:33:043:0904 начальник інспекції Державної екологічної інспекції у Київській області вказує на самочинне будівництво об'єкта.

 Будівництво паркану та інших споруд у прибережній захисній смузі на ділянці землі, кадастровий номер якої 3221888800:33:043:0904, є незаконним за наступних підстав.

 Згідно ст. 14 Конституції України, земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. А згідно ст. 41 Конституції України, використання власності не може завдавати шкоди правам, свободам громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію і природні якості землі.

 Згідно ст. 66 Лісового кодексу України громадяни мають право вільно перебувати в лісах державної власності.

 Згідно п. 4.1 Правил використання корисних властивостей лісів, затверджених Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 14.08.2012 № 502 (надалі - Правила використання корисних властивостей лісів) використання лісових ділянок для культурно-оздоровчих та рекреаційних цілей здійснюється з метою забезпечення масового відпочинку та оздоровлення громадян, що включає в себе організацію прогулянок у лісі, відпочинку біля води.

 Згідно ст. 19 Лісового кодексу України постійні лісокористувачі зобов'язані, зокрема, дотримуватися правил і норм використання лісових ресурсів; дотримуватися встановленого законодавством режиму використання земель.  Згідно ст. 20 Лісового кодексу України Тимчасові лісокористувачі на умовах довгострокового користування зобов'язані, зокрема, дотримуватися встановленого законодавством режиму використання земель.

 Згідно ст. 74 Лісового кодексу України використання корисних властивостей лісів для культурно-оздоровчих, рекреаційних цілей здійснюється з урахуванням вимог щодо збереження лісового середовища і природних ландшафтів з додержанням правил архітектурного планування приміських зон і санітарних вимог. У лісах, що використовуються для відпочинку, лісокористувачі повинні здійснювати роботи щодо їх благоустрою.

 Згідно пп. 5.3, 5.5 Правил використання корисних властивостей лісів при використанні корисних властивостей лісів для культурно-оздоровчих, рекреаційних цілей тимчасовий лісокористувач забезпечує на виділеній лісовій ділянці створення сприятливих умов для перебування громадян шляхом проведення робіт з благоустрою цих ділянок. Заходи щодо благоустрою лісової ділянки повинні бути спрямовані на збереження лісового середовища в умовах рекреаційних навантажень, створення необхідного комфорту та зручностей для відпочиваючих і включати в себе: оформлення входу; облаштування майданчиків для стоянки автомобілів; облаштування санвузлів; облаштування місць розведення багать; установлення урн для сміття, облаштування спусків до води; інші заходи, необхідні для цілей використання лісової ділянки.

 Згідно ч. 2 ст. 60 Земельного кодексу України та ст. 88 Водного кодексу України прибережні захисні смуги встановлюються по берегах річок та навколо водойм уздовж урізу води (у меженний період) шириною, зокрема, для середніх річок, водосховищ на них, водойм, а також ставків площею понад 3 гектари - 50 метрів, а для малих річок, струмків і потічків, а також ставків площею менш як 3 гектари - 25 метрів.

 Згідно ст.61 Земельного кодексу України та ст. 89 Водного кодексу України, прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності. У прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється, зокрема, будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, навігаційного призначення, гідрометричних та лінійних); миття та обслуговування транспортних засобів і техніки. Не придатні для експлуатації споруди, а також ті, що не відповідають встановленим режимам господарювання, підлягають винесенню з прибережних захисних смуг.

 Згідно п.4 Порядку визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режим ведення господарської діяльності в них, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 травня 1996 р. N 486, у межах водоохоронних зон виділяються землі прибережних захисних смуг та смуги відведення з особливим режимом їх використання відповідно до статей 88 - 91 водного кодексу України. А згідно п.2 зазначеного Порядку, водоохоронні зони встановлюються для створення сприятливого режиму водних об'єктів, попередження їх забруднення, засмічення і вичерпання, знищення навколоводних рослин і тварин, а також зменшення коливань стоку вздовж річок, морів та навколо озер, водосховищ і інших водойм.

 Згідно п.12 Порядку визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режим ведення господарської діяльності в них, прибережні захисні смуги у межах водоохоронної зони можуть використовуватися для провадження господарської діяльності за умови обов'язкового виконання вимог, передбачених статтями 89 та 90 Водного кодексу України.

 Таким чином, декількаметровий паркан з колючою проволокою та інші будівлі і споруди розташовані у прибережній захисній смузі на ділянці землі за кадастровим номером 3221888800:33:043:0904 погіршують екологічну ситуацію і природні якості землі, завдають шкоду правам і свободам громадян, передбаченим Конституцією України, ст. ст. 66, 74 Лісового кодексу України, Правилами використання корисних властивостей лісів. Постійний лісокористувач Державне підприємство «Вищедубечанське лісове господарство» та лісокористувач на умовах довгострокового користування садівницьке  товариство "Ключі" порушують свої зобов'язання та вимоги визначені законодавством та іншими нормативно-правовими актами, зокрема, лісового законодавства, законодавства про захист навколишнього середовища, зокрема, щодо заборони забудови прибережної захисної смуги, будівельних норм, державних стандартів і правил під час будівництва, визначені ст. ст. 19, 20  Лісового кодексу України, пп. 5.3, 5.5 Правил використання корисних властивостей лісів, ст. 61 Земельного кодексу України та ст. 89 Водного кодексу України.

 Згідно ст.ст. 89, 90, 91 Лісового кодексу України охорону і захист лісів на території України здійснюють державна лісова охорона, яка діє у складі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства. А основними завданнями державної лісової охорони є здійснення державного контролю за додержанням лісового законодавства. Посадові особи державної лісової охорони мають право: 1) безперешкодно обстежувати в установленому законодавством порядку ліси, що перебувають у власності чи користуванні громадян і юридичних осіб; 3) складати протоколи та розглядати відповідно до законодавства справи про адміністративні правопорушення, про правопорушення у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів; 11) анульовувати дозволи або інші документи на право використання лісових ресурсів у випадках порушення лісового законодавства; 12) приймати рішення про обмеження або заборону господарської та іншої діяльності; 13) направляти у відповідні державні органи матеріали про притягнення осіб до дисциплінарної, адміністративної і кримінальної відповідальності, позови до суду.

 Згідно ст. 241 Кодексу України про адміністративні правопорушення центральний  орган  виконавчої  влади,  що  реалізує державну  політику  у  сфері  лісового  господарства  розглядає  справи  про  адміністративні  правопорушення,  передбачені  статтями 49, 63-70,  73, 75, 77, 188-5 цього Кодексу.

 Відповідно до ст. 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні звернення або особисто звертатись до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

 Відповідно до ст. 19 Закону України «Про звернення громадян» органів державної влади, місцевого самоврядування, їх керівники та інші посадові особи в межах своїх повноважень зобов'язані зокрема: об'єктивно, всебічно і вчасно перевіряти заяви чи скарги; вирішувати питання про відповідальність осіб, з вини яких було допущено порушення; забезпечувати поновлення порушених прав, реальне виконання прийнятих у зв'язку з заявою чи скаргою рішень; не допускати безпідставної передачі розгляду заяв чи скарг іншим органам; письмово повідомляти громадянина про результати перевірки заяви чи скарги і суть прийнятого рішення.

 Відповідно до ст. 7 Закону України «Про звернення громадян», якщо питання, порушені в одержаному органом державної влади, місцевого самоврядування зверненні, не входять до їх повноважень, воно в термін не більше п'яти днів пересилається ними за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення.

 За цих обставин, та на підставі ст.ст. 19, 66, 89, 90, 91 Лісового кодексу України, ст. 241 Кодексу України про адміністративні правопорушення, пп. 4.1, 5.3, 5.5  Правил використання корисних властивостей лісів, ст.ст. 14, 41, 40 Конституції України, ст. 60, 61, 188 Земельного кодексу України, ст. 88, 89 Водного кодексу України,  ст. 7, 19 Закону України Про звернення громадян,

ПРОШУ:

 1. Обстежити земельну ділянку за кадастровим номер 3221888800:33:043:0904 на предмет порушень лісового та іншого законодавства, зокрема, але не обмежуючись, ст, ст. 53, 63, 67, 65-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення;
 2. Скласти протоколи та розглянути справи про адміністративні правопорушення, про правопорушення у сфері охорони, захисту, використання лісів, зокрема, передбаченими Кодексом України про адміністративні правопорушення;
 3. Анульовувати дозвіл або інший документ на право використання лісових ресурсів на земельній ділянці за кадастровим номер 3221888800:33:043:0904;
 4. Прийняти рішення про заборону господарської діяльності на земельній ділянці за кадастровим номер 3221888800:33:043:0904;
 5. Направити у відповідні державні органи матеріали про притягнення осіб, які вчинили правопорушення, до відповідальності;
 6. Повідомити заявнику письмово про результати перевірки заяви і суть прийнятого рішення в строки передбачені законом на поштову адресу : .

ДОДАТОК:

 Копія листа №Р-495/09-24 від 24/09/2015 року;
 Копія листа №01-01/486 від 20 жовтня 2015 року.

***

Київська обласна державна адміністрація
01196, м. Київ-196, площа Лесі Українки, 1


ЗАЯВА

 23 липня 2015 року на каналі Youtube некомерційної інформаційної служби "Радіо Свобода" за адресою https://www.youtube.com/watch?v=KxROSlbv18M було опубліковано сюжет "Злочин і Zlocci. Як екс-міністр у розшуку продає черевики з крокодила та ховає нерухомість || СХЕМИ". За інформацією автора сюжету Сергія Андрушко на території прибережної захисної смуги на обвідному каналі біля села Хотянівка Вишгородського району Київської області було збудовано декількаметровий паркан з колючою проволокою та інші будівлі і споруди.

 Декількаметровий паркан з колючою проволокою та інші будівлі і споруди розташовані у прибережній захисній смузі на ділянці землі, кадастровий номер якої 3221888800:33:043:0904. Зазначені споруди розташовані в межах 25 метрів від води, перешкоджають громадянам вільно перебувати та гуляти у лісі в межах зазначеної ділянки, використовувати зазначену ділянку для культурно-оздоровчих та рекреаційних цілей, відпочинку біля води, та оздоровлення.

 Інформація з Публічної кадастрової карти України про зазначену ділянку прибережної захисної смуги:

 Тип власності: Державна власність
 Цільове призначення: 09.01 (Для ведення лісового господарства і пов'язаних з ним послуг)
 Площа: 1.6997 га
 Район: Вишгородський
 КОАТУУ: 3221888800
 Зона: 33
 Квартал: 041
 Кадастровий номер: 3221888800:33:043:0904

 Згідно інформації Державного земельного кадастру про право власності та речові права на земельну ділянку, відомості про суб'єктів права власності на земельну ділянку:

 Найменування юридичної особи: Державне підприємство «Вищедубечанське лісове господарство»
 Код ЄДРПОУ юридичної особи: 992094

 Відповідно до листа директора Державного Підприємства «Вищедубечанське лісове господарство» Головецького М.П. №01-01/486 від 20 жовтня 2015 року земельна ділянка за кадастровим номером 3221888800:33:043:0904 була виділена Державним підприємством «Вищедубечанське лісове господарство» у довгострокове тимчасове користування для культурно-оздоровчих та рекреаційних цілей садівницькому товариству "Ключі" в порядку визначеному Лісовим кодексом України та Правил використання корисних властивостей лісів. А цільове призначення зазначеної ділянки згідно Публічної кадастрової карти України визначене як "09.01 (Для ведення лісового господарства і пов'язаних з ним послуг)".
 У листі-відповіді №Р-495/09-24 від 24/09/2015 на заяву щодо забудови на ділянці 3221888800:33:043:0904 начальник інспекції Державної екологічної інспекції у Київській області вказує на самочинне будівництво об'єкта.

 Будівництво паркану та інших споруд у прибережній захисній смузі на ділянці землі, кадастровий номер якої 3221888800:33:043:0904, є незаконним за наступних підстав.

 Згідно ст. 14 Конституції України, земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. А згідно ст. 41 Конституції України, використання власності не може завдавати шкоди правам, свободам громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію і природні якості землі.

 Згідно ст. 66 Лісового кодексу України громадяни мають право вільно перебувати в лісах державної власності.

 Згідно п. 4.1 Правил використання корисних властивостей лісів, затверджених Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 14.08.2012 № 502 (надалі - Правила використання корисних властивостей лісів) використання лісових ділянок для культурно-оздоровчих та рекреаційних цілей здійснюється з метою забезпечення масового відпочинку та оздоровлення громадян, що включає в себе організацію прогулянок у лісі, відпочинку біля води.

 Громадяни не можуть вільно перебувати та гуляти у лісі в межах зазначеної ділянки, використовувати зазначену ділянку для культурно-оздоровчих та рекреаційних цілей, відпочинку біля води, та оздоровлення.

 Згідно ст. 19 Лісового кодексу України постійні лісокористувачі зобов'язані, зокрема, дотримуватися правил і норм використання лісових ресурсів; дотримуватися встановленого законодавством режиму використання земель. Згідно ст. 20 Лісового кодексу України Тимчасові лісокористувачі на умовах довгострокового користування зобов'язані, зокрема, дотримуватися встановленого законодавством режиму використання земель.

 Згідно ст. 74 Лісового кодексу України використання корисних властивостей лісів для культурно-оздоровчих, рекреаційних цілей здійснюється з урахуванням вимог щодо збереження лісового середовища і природних ландшафтів з додержанням правил архітектурного планування приміських зон і санітарних вимог. У лісах, що використовуються для відпочинку, лісокористувачі повинні здійснювати роботи щодо їх благоустрою.

 Згідно пп. 5.3, 5.5 Правил використання корисних властивостей лісів при використанні корисних властивостей лісів для культурно-оздоровчих, рекреаційних цілей тимчасовий лісокористувач забезпечує на виділеній лісовій ділянці створення сприятливих умов для перебування громадян шляхом проведення робіт з благоустрою цих ділянок. Заходи щодо благоустрою лісової ділянки повинні бути спрямовані на збереження лісового середовища в умовах рекреаційних навантажень, створення необхідного комфорту та зручностей для відпочиваючих і включати в себе: оформлення входу; облаштування майданчиків для стоянки автомобілів; облаштування санвузлів; облаштування місць розведення багать; установлення урн для сміття, облаштування спусків до води; інші заходи, необхідні для цілей використання лісової ділянки.

 Державне підприємство «Вищедубечанське лісове господарство» та садівницьке товариство "Ключі" не забезпечили на виділеній лісовій ділянці створення сприятливих умов для перебування громадян шляхом проведення робіт з благоустрою цих ділянок, не створили  необхідний комфорт та зручності для відпочиваючих. На зазначеній ділянці немає майданчиків для стоянки автомобілів, санвузлів, облаштованих місць розведення багать, урн для сміття, спусків до води, тощо.

 Згідно ч. 2 ст. 60 Земельного кодексу України та ст. 88 Водного кодексу України прибережні захисні смуги встановлюються по берегах річок та навколо водойм уздовж урізу води (у меженний період) шириною, зокрема, для середніх річок, водосховищ на них, водойм, а також ставків площею понад 3 гектари - 50 метрів, а для малих річок, струмків і потічків, а також ставків площею менш як 3 гектари - 25 метрів.

 Згідно ст.61 Земельного кодексу України та ст. 89 Водного кодексу України, прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності. У прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється, зокрема, будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, навігаційного призначення, гідрометричних та лінійних); миття та обслуговування транспортних засобів і техніки. Не придатні для експлуатації споруди, а також ті, що не відповідають встановленим режимам господарювання, підлягають винесенню з прибережних захисних смуг.

 Згідно п.4 Порядку визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режим ведення господарської діяльності в них, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 травня 1996 р. N 486, у межах водоохоронних зон виділяються землі прибережних захисних смуг та смуги відведення з особливим режимом їх використання відповідно до статей 88 - 91 водного кодексу України. А згідно п.2 зазначеного Порядку, водоохоронні зони встановлюються для створення сприятливого режиму водних об'єктів, попередження їх забруднення, засмічення і вичерпання, знищення навколоводних рослин і тварин, а також зменшення коливань стоку вздовж річок, морів та навколо озер, водосховищ і інших водойм.

 Згідно п.12 Порядку визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режим ведення господарської діяльності в них, прибережні захисні смуги у межах водоохоронної зони можуть використовуватися для провадження господарської діяльності за умови обов'язкового виконання вимог, передбачених статтями 89 та 90 Водного кодексу України.

 Таким чином, декількаметровий паркан з колючою проволокою та інші будівлі і споруди розташовані у прибережній захисній смузі на ділянці землі за кадастровим номером 3221888800:33:043:0904 погіршують екологічну ситуацію і природні якості землі, завдають шкоду правам і свободам громадян, передбаченим Конституцією України, ст. ст. 66, 74 Лісового кодексу України, Правилами використання корисних властивостей лісів. Постійний лісокористувач Державне підприємство «Вищедубечанське лісове господарство» та лісокористувач на умовах довгострокового користування садівницьке товариство "Ключі" порушують свої зобов'язання та вимоги визначені законодавством та іншими нормативно-правовими актами, зокрема, лісового законодавства, законодавства про захист навколишнього середовища, зокрема, щодо заборони забудови прибережної захисної смуги, будівельних норм, державних стандартів і правил під час будівництва, визначені ст. ст. 19, 20 Лісового кодексу України, пп. 5.3, 5.5 Правил використання корисних властивостей лісів, ст. 61 Земельного кодексу України та ст. 89 Водного кодексу України.

 Згідно ст. 13 Закону України Про місцеві державні адміністрації до відання місцевих державних адміністрацій у межах і формах, визначених Конституцією і законами України, належить вирішення питань, зокрема, забезпечення законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян; використання землі, природних ресурсів, охорони довкілля.

 Згідно ст. 16 Закону України Про місцеві державні адміністрації Місцеві державні адміністрації в межах, визначених Конституцією і законами України, здійснюють на відповідних територіях державний контроль за, зокрема, використанням та охороною земель, лісів, води.

 Згідно ст. 31 Лісового кодексу України обласні державні адміністрації у сфері лісових відносин у межах своїх повноважень на їх території, зокрема, здійснюють контроль за додержанням законодавства у сфері лісових відносин.

 Згідно ст. 122 та 149 Земельного кодексу України обласні державні адміністрації на їхній території передають у власність або у користування та вилучають земельні ділянки земель державної власності за межами населених пунктів.

 Згідно ст. 28 Закону України Про місцеві державні адміністрації для реалізації наданих повноважень місцеві державні адміністрації мають право, зокрема, проводити перевірки стану додержання Конституції України та законів України, інших актів законодавства керівниками підприємств незалежно від форм власності і підпорядкування по напрямах, визначених статтею 16 цього Закону; давати згідно з чинним законодавством обов'язкові для виконання розпорядження керівникам підприємств, установ, організацій, їх філіалів та відділень незалежно від форм власності і громадянам з контрольованих питань, порушувати питання про їх відповідальність у встановленому законом порядку. А  згідно ст. 21 Закону України Про місцеві державні адміністрації місцева державна адміністрація, зокрема, вносить пропозиції в установленому законом порядку про зупинення діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності у разі порушення ними законодавства про охорону довкілля та санітарних правил.

 Згідно ст. 31 Лісового кодексу України обласні державні адміністрації у сфері лісових відносин у межах своїх повноважень на їх території, зокрема, обмежують або тимчасово припиняють діяльність підприємств у разі порушення ними лісового законодавства в порядку, передбаченому законодавством,

 Відповідно до ст. 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні звернення або особисто звертатись до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

 Відповідно до ст. 19 Закону України «Про звернення громадян» органів державної влади, місцевого самоврядування, їх керівники та інші посадові особи в межах своїх повноважень зобов'язані зокрема: об'єктивно, всебічно і вчасно перевіряти заяви чи скарги; вирішувати питання про відповідальність осіб, з вини яких було допущено порушення; забезпечувати поновлення порушених прав, реальне виконання прийнятих у зв'язку з заявою чи скаргою рішень; не допускати безпідставної передачі розгляду заяв чи скарг іншим органам; письмово повідомляти громадянина про результати перевірки заяви чи скарги і суть прийнятого рішення.

 Відповідно до ст. 7 Закону України «Про звернення громадян», якщо питання, порушені в одержаному органом державної влади, місцевого самоврядування зверненні, не входять до їх повноважень, воно в термін не більше п'яти днів пересилається ними за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення.

 За цих обставин, та на підставі ст.ст. 19, 31, 66 Лісового кодексу України, пп. 4.1, 5.3, 5.5 Правил використання корисних властивостей лісів, ст.ст. 14, 41, 40 Конституції України, ст. 60, 61, 188 Земельного кодексу України, ст. 88, 89 Водного кодексу України, ст.ст. 13, 16, 21, 28 Закону України Про місцеві державні адміністрації ст. 7, 19 Закону України Про звернення громадян,

ПРОШУ:

 1. Провести перевірку стану додержання Державним підприємством «Вищедубечанське лісове господарство» та садівницьким товариством "Ключі" Конституції України та законів України, інших актів законодавства, зокрема, лісового законодавства, Земельного кодексу України, Правил використання корисних властивостей лісів, законодавства та норм у сфері містобудування та архітектури, Кодексу України про адміністративні правопорушення (зокрема, ст, ст. 53, 63, 67, 65-1) на земельній ділянці за кадастровим номер 3221888800:33:043:0904;
 2. Вирішити питання про відповідальність осіб, з вини яких було допущено порушення законодавства, зокрема, щодо забудови та  використання земельної ділянки за кадастровим номер 3221888800:33:043:0904;
 3. Обмежити або тимчасово припинити діяльність зазначених підприємств у разі порушення ними законодавства;
 4. Забезпечити поновлення порушених прав громадян, передбаченими Конституцією України, ст. ст. 66, 74 Лісового кодексу України, Правилами використання корисних властивостей лісів.
 5. Повідомити заявнику письмово про результати перевірки заяви і суть прийнятого рішення в строки передбачені законом на поштову адресу : .

ДОДАТОК:

 Копія листа №Р-495/09-24 від 24/09/2015 року;
 Копія листа №01-01/486 від 20 жовтня 2015 року.

***

Департамент державної архітектурно-будівельної
інспекції України у Київській області
01133, м. Київ,
бульвар Л. Українки, 26


СКАРГА

 23 липня 2015 року на каналі Youtube некомерційної інформаційної служби "Радіо Свобода" за адресою https://www.youtube.com/watch?v=KxROSlbv18M було опубліковано сюжет "Злочин і Zlocci. Як екс-міністр у розшуку продає черевики з крокодила та ховає нерухомість || СХЕМИ". За інформацією автора сюжету Сергія Андрушко на теритторії прибережної захисної смуги на обвідному каналі біля села Хотянівка Вишгородського району Київської області було збудовано декількаметровий паркан з колючею проволкою та інші будівлі і споруди.

 Декількаметровий паркан з колючею проволкою та інші будівлі і споруди розташовані у прибережній захисній смузі на ділянці землі, кадастровий номер якої 3221888800:33:043:0904. Зазначені споруди розташовані в межах 25 метрів від води.

 Інформація з Публічної кадастрової карти України про зазначену ділянку прибережної захисної смуги:

 Тип власності: Державна власність
 Цільове призначення: 09.01 (Для ведення лісового господарства і пов'язаних з ним послуг)
 Площа: 1.6997 га
 Район: Вишгородський
 КОАТУУ: 3221888800
 Зона: 33
 Квартал: 041
 Кадастровий номер: 3221888800:33:043:0904

 Згідно інформації Державного земельного кадастру про право власності та речові права на земельну ділянку, відомості про суб'єктів права власності на земельну ділянку:

 Найменування юридичної особи: Державне підприємство «Вищедубечанське лісове господарство»
 Код ЄДРПОУ юридичної особи: 992094

 Будівництво паркану та інших споруд у прибережній захисній смузі на ділянці землі, кадастровий номер якої 3221888800:33:043:0904, є незаконним за наступних підстав.

 Згідно ст. 14 Конституції України, земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. А згідно ст. 41 Конституції України, використання власності не може завдавати шкоди правам, свободам громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію і природні якості землі.

 Згідно ч. 2 ст. 60 Земельного кодексу Укриїни та ст. 88 Водного кодексу України прибережні захисні смуги встановлюються по берегах річок та навколо водойм уздовж урізу води (у меженний період) шириною, зокрема, для середніх річок, водосховищ на них, водойм, а також ставків площею понад 3 гектари - 50 метрів, а для малих річок, струмків і потічків, а також ставків площею менш як 3 гектари - 25 метрів.

 Згідно ст.61 Земельного кодексу України та ст. 89 Водного кодексу України, прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності. У прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється, зокрема, будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, навігаційного призначення, гідрометричних та лінійних); миття та обслуговування транспортних засобів і техніки. Не придатні для експлуатації споруди, а також ті, що не відповідають встановленим режимам господарювання, підлягають винесенню з прибережних захисних смуг.

 Згідно п.4 Порядку визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режим ведення господарської діяльності в них, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 травня 1996 р. N 486, у межах водоохоронних зон виділяються землі прибережних захисних смуг та смуги відведення з особливим режимом їх використання відповідно до статей 88 - 91 водного кодексу України. А згідно п.2 зазначеного Порядку, водоохоронні зони встановлюються для створення сприятливого режиму водних об'єктів, попередження їх забруднення, засмічення і вичерпання, знищення навколоводних рослин і тварин, а також зменшення коливань стоку вздовж річок, морів та навколо озер, водосховищ і інших водойм.

 Згідно п.12 Порядку визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режим ведення господарської діяльності в них, прибережні захисні смуги у межах водоохоронної зони можуть використовуватися для провадження господарської діяльності за умови обов'язкового виконання вимог, передбачених статтями 89 та 90 Водного кодексу України.

 Таким чином, декількаметровий паркан з колючею проволкою та інші будівлі і  споруди розташовані у прибережній захисній смузі на ділянці землі за кадастровим номером 3221888800:33:043:0904 погіршують екологічну ситуацію і природні якості землі, завдають шкоду правам і свободам громадян, передбаченим Конституцією України, та порушують вимоги законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил під час будівництва,  ст. 61 Земельного кодексу Укриїни та ст. 89 Водного кодексу України, щодо заборони забудови прибережної захисної смуги.

 У листі №Р-495/09-24 від 24/09/2015 начальник інспекції Державної екологічної інспекції у Київській області стверджує, що порушенні питання заявника щодо забудови у прибережній захисній смузі знаходяться у повноваженні та компетенції Державної архітектурно-будівельна інспекції України. Зокрема начальник інспекції Державної екологічної інспекції у Київській області у своєму листі вказує на самочинне будівництво об'єкта та посилається на ст. 38 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності, згідно якої у разі виявлення факту самочинного будівництва об'єкта, перебудова якого з метою усунення істотного відхилення від проекту або усунення порушень законних прав та інтересів інших осіб, істотного порушення будівельних норм є неможливою, посадова особа органу державного архітектурно будівельного контролю видає особі, яка здійснила (здійснює) таке будівництво, припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил з визначенням строку для добровільного виконання припису.

 Згідно ст. 6 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності Управління у сфері містобудівної діяльності здійснюється зокрема центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, органами державного архітектурно-будівельного контролю. Згідно Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, затвердженного постановою Кабінету Міністрів України від 9 липня 2014 р. N 294, Державна архітектурно-будівельна інспекція України (Держархбудінспекція) є центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду. А згідно п. 3 Положення основними завданнями Держархбудінспекції є здійснення державного контролю та нагляду за дотриманням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил.

 Згідно ст. 244-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення Органи державного архітектурно-будівельного контролю розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил під час будівництва, порушенням законодавства під час планування та забудови територій. Порушення вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил під час будівництва передбачені ст. 96, 96-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. А ст. 53 Кодексу передбачає відповідальність за використання земель не за цільовим призначенням, невиконання природоохоронного режиму використання земель, розміщення, проектування, будівництво, введення в дію об'єктів, які негативно впливають на стан земель, неправильна експлуатація, знищення або пошкодження протиерозійних гідротехнічних споруд, захисних лісонасаджень.

 Відповідно до ст. 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні звернення або особисто звертатись до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

 Відповідно до ст. 19 Закону України «Про звернення громадян» органів державної влади, місцевого самоврядування, їх керівники та інші посадові особи в межах своїх повноважень зобов'язані зокрема: об'єктивно, всебічно і вчасно перевіряти заяви чи скарги; вирішувати питання про відповідальність осіб, з вини яких було допущено порушення; забезпечувати поновлення порушених прав, реальне виконання прийнятих у зв'язку з заявою чи скаргою рішень; не допускати безпідставної передачі розгляду заяв чи скарг іншим органам; письмово повідомляти громадянина про результати перевірки заяви чи скарги і суть прийнятого рішення.

 Відповідно до ст. 7 Закону України «Про звернення громадян», якщо питання, порушені в одержаному органом державної влади, місцевого самоврядування зверненні, не входять до їх повноважень, воно в термін не більше п'яти днів пересилається ними за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення.

 За цих обставин, та на підставі ст. 14, 41, 40 Конституції України, ст. 60, 61, 188 Земельного кодексу Укриїни, ст. 88, 89 Водного кодексу України, ч. 4, 12 ст. 41 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності, ст. 53, 96, 96-1, 244-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. 7, 19 Закону України Про звернення громадян, п. 4, 6 Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, Порядку визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режим ведення господарської діяльності в них,

ПРОШУ:

 1. Обстежити споруди на земельній ділянці за кадастровим номер 3221888800:33:043:0904; провести перевірку відповідності будівельних робіт та споруд вимогам будівельних норм, державних стандартів і правил, технічним умовам, затвердженим проектним вимогам;
 2. Скласти протокол про правопорушення;
 3. Видати обов'язковий для виконання припис щодо усунення порушення вимог законодавства; Прийняти рішення про зупинення експлуатації та діяльності об'єктів на зазначеній земельній ділянці;
 4. Притягати посадових осіб об’єктів нагляду до відповідальності за вчинені правопорушення;
 5. Повідомити заявнику письмово про результати перевірки заяви і суть прийнятого рішення в строки передбачені законом на поштову адресу :

ДОДАТОК:

 Копія листа №Р-495/09-24 від 24/09/2015.

***

Державне агентство лісових ресурсів України
01601, м. Київ,
вул. Ш. Руставелі, 9-a


ЗАЯВА

 23 липня 2015 року на каналі Youtube некомерційної інформаційної служби "Радіо Свобода" за адресою https://www.youtube.com/watch?v=KxROSlbv18M було опубліковано сюжет "Злочин і Zlocci. Як екс-міністр у розшуку продає черевики з крокодила та ховає нерухомість || СХЕМИ". За інформацією автора сюжету Сергія Андрушко на території прибережної захисної смуги на обвідному каналі біля села Хотянівка Вишгородського району Київської області було збудовано декількаметровий паркан з колючою проволокою та інші будівлі і споруди.

 Декількаметровий паркан з колючою проволокою та інші будівлі і споруди розташовані у прибережній захисній смузі на ділянці землі, кадастровий номер якої 3221888800:33:043:0904. Зазначені споруди розташовані в межах 25 метрів від води, перешкоджають громадянам вільно перебувати та гуляти у лісі в межах зазначеної ділянки, використовувати зазначену ділянку для культурно-оздоровчих та рекреаційних цілей, відпочинку біля води, та оздоровлення.

 Інформація з Публічної кадастрової карти України про зазначену ділянку прибережної захисної смуги:

 Тип власності: Державна власність
 Цільове призначення: 09.01 (Для ведення лісового господарства і пов'язаних з ним послуг)
 Площа: 1.6997 га
 Район: Вишгородський
 КОАТУУ: 3221888800
 Зона: 33
 Квартал: 041
 Кадастровий номер: 3221888800:33:043:0904

 Згідно інформації Державного земельного кадастру про право власності та речові права на земельну ділянку, відомості про суб'єктів права власності на земельну ділянку:

 Найменування юридичної особи: Державне підприємство «Вищедубечанське лісове господарство»
 Код ЄДРПОУ юридичної особи: 992094

 Відповідно до листа директора Державного Підприємства «Вищедубечанське лісове господарство» Головецького М.П. №01-01/486 від 20 жовтня 2015 року земельна ділянка за кадастровим номером 3221888800:33:043:0904 була виділена Державним підприємством  «Вищедубечанське лісове господарство» у довгострокове тимчасове користування для культурно-оздоровчих та рекреаційних цілей садівницькому товариству "Ключі" в порядку визначеному Лісовим кодексом України та Правил використання корисних властивостей лісів. А цільове призначення зазначеної ділянки згідно Публічної кадастрової карти України визначене як "09.01 (Для ведення лісового господарства і пов'язаних з ним послуг)".

 У листі-відповіді №Р-495/09-24 від 24/09/2015 на заяву щодо забудови на ділянці 3221888800:33:043:0904 начальник інспекції Державної екологічної інспекції у Київській області вказує на самочинне будівництво об'єкта.

 Будівництво паркану та інших споруд у прибережній захисній смузі на ділянці землі, кадастровий номер якої 3221888800:33:043:0904, є незаконним за наступних підстав.

 Згідно ст. 14 Конституції України, земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. А згідно ст. 41 Конституції України, використання власності не може завдавати шкоди правам, свободам громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію і природні якості землі.

 Згідно ст. 66 Лісового кодексу України громадяни мають право вільно перебувати в лісах державної власності.

 Згідно п. 4.1 Правил використання корисних властивостей лісів, затверджених Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 14.08.2012 № 502 (надалі - Правила використання корисних властивостей лісів) використання лісових ділянок для культурно-оздоровчих та рекреаційних цілей здійснюється з метою забезпечення масового відпочинку та оздоровлення громадян, що включає в себе організацію прогулянок у лісі, відпочинку біля води.

 Згідно ст. 19 Лісового кодексу України постійні лісокористувачі зобов'язані, зокрема, дотримуватися правил і норм використання лісових ресурсів; дотримуватися встановленого законодавством режиму використання земель.  Згідно ст. 20 Лісового кодексу України Тимчасові лісокористувачі на умовах довгострокового користування зобов'язані, зокрема, дотримуватися встановленого законодавством режиму використання земель.

 Згідно ст. 74 Лісового кодексу України використання корисних властивостей лісів для культурно-оздоровчих, рекреаційних цілей здійснюється з урахуванням вимог щодо збереження лісового середовища і природних ландшафтів з додержанням правил архітектурного планування приміських зон і санітарних вимог. У лісах, що використовуються для відпочинку, лісокористувачі повинні здійснювати роботи щодо їх благоустрою.

 Згідно пп. 5.3, 5.5 Правил використання корисних властивостей лісів при використанні корисних властивостей лісів для культурно-оздоровчих, рекреаційних цілей тимчасовий лісокористувач забезпечує на виділеній лісовій ділянці створення сприятливих умов для перебування громадян шляхом проведення робіт з благоустрою цих ділянок. Заходи щодо благоустрою лісової ділянки повинні бути спрямовані на збереження лісового середовища в умовах рекреаційних навантажень, створення необхідного комфорту та зручностей для відпочиваючих і включати в себе: оформлення входу; облаштування майданчиків для стоянки автомобілів; облаштування санвузлів; облаштування місць розведення багать; установлення урн для сміття, облаштування спусків до води; інші заходи, необхідні для цілей використання лісової ділянки.

 Згідно ч. 2 ст. 60 Земельного кодексу України та ст. 88 Водного кодексу України прибережні захисні смуги встановлюються по берегах річок та навколо водойм уздовж урізу води (у меженний період) шириною, зокрема, для середніх річок, водосховищ на них, водойм, а також ставків площею понад 3 гектари - 50 метрів, а для малих річок, струмків і потічків, а також ставків площею менш як 3 гектари - 25 метрів.

 Згідно ст.61 Земельного кодексу України та ст. 89 Водного кодексу України, прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності. У прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється, зокрема, будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, навігаційного призначення, гідрометричних та лінійних); миття та обслуговування транспортних засобів і техніки. Не придатні для експлуатації споруди, а також ті, що не відповідають встановленим режимам господарювання, підлягають винесенню з прибережних захисних смуг.

 Згідно п.4 Порядку визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режим ведення господарської діяльності в них, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 травня 1996 р. N 486, у межах водоохоронних зон виділяються землі прибережних захисних смуг та смуги відведення з особливим режимом їх використання відповідно до статей 88 - 91 водного кодексу України. А згідно п.2 зазначеного Порядку, водоохоронні зони встановлюються для створення сприятливого режиму водних об'єктів, попередження їх забруднення, засмічення і вичерпання, знищення навколоводних рослин і тварин, а також зменшення коливань стоку вздовж річок, морів та навколо озер, водосховищ і інших водойм.

 Згідно п.12 Порядку визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режим ведення господарської діяльності в них, прибережні захисні смуги у межах водоохоронної зони можуть використовуватися для провадження господарської діяльності за умови обов'язкового виконання вимог, передбачених статтями 89 та 90 Водного кодексу України.

 Таким чином, декількаметровий паркан з колючою проволокою та інші будівлі і споруди розташовані у прибережній захисній смузі на ділянці землі за кадастровим номером 3221888800:33:043:0904 погіршують екологічну ситуацію і природні якості землі, завдають шкоду правам і свободам громадян, передбаченим Конституцією України, ст. ст. 66, 74 Лісового кодексу України, Правилами використання корисних властивостей лісів. Постійний лісокористувач Державне підприємство «Вищедубечанське лісове господарство» та лісокористувач на умовах довгострокового користування садівницьке  товариство "Ключі" порушують свої зобов'язання та вимоги визначені законодавством та іншими нормативно-правовими актами, зокрема, лісового законодавства, законодавства про захист навколишнього середовища, зокрема, щодо заборони забудови прибережної захисної смуги, будівельних норм, державних стандартів і правил під час будівництва, визначені ст. ст. 19, 20  Лісового кодексу України, пп. 5.3, 5.5 Правил використання корисних властивостей лісів, ст. 61 Земельного кодексу України та ст. 89 Водного кодексу України.

 Згідно Положення про Державне агентство лісових ресурсів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2014 р. № 521 Державне агентство лісових ресурсів України (Держлісагентство) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства і який реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства.

 Згідно ст. 28-1 Лісового кодексу України центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства: 2)здійснює державний контроль за додержанням нормативно-правових актів щодо ведення лісового господарства; 5) забезпечує функціонування державної лісової охорони, координує діяльність лісової охорони інших постійних лісокористувачів і власників лісів; 10) вносить пропозиції щодо обмеження або тимчасового припинення діяльності підприємств, установ та організацій незалежно від їх підпорядкування та форми власності у разі порушення ними лісового законодавства.

 Положенням про Державне агентство лісових ресурсів України передбачено, що Держлісагентство у межах повноважень, передбачених законом, розглядає справи про адміністративні правопорушення та накладає адміністративні стягнення; вирішує в межах повноважень, передбачених законом, спори з питань охорони, захисту, використання та відтворення лісів, що перебувають у державній власності; здійснює розгляд звернень громадян з питань, пов’язаних з діяльністю Держлісагентства, підприємств, установ і організацій, що належать до сфери його управління.

 Згідно ст. 241 Кодексу України про адміністративні правопорушення центральний  орган  виконавчої  влади,  що  реалізує державну  політику  у  сфері  лісового  господарства  розглядає  справи  про  адміністративні  правопорушення,  передбачені  статтями 49, 63-70,  73, 75, 77, 188-5 цього Кодексу.

 Відповідно до ст. 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні звернення або особисто звертатись до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

 Відповідно до ст. 19 Закону України «Про звернення громадян» органів державної влади, місцевого самоврядування, їх керівники та інші посадові особи в межах своїх повноважень зобов'язані зокрема: об'єктивно, всебічно і вчасно перевіряти заяви чи скарги; вирішувати питання про відповідальність осіб, з вини яких було допущено порушення; забезпечувати поновлення порушених прав, реальне виконання прийнятих у зв'язку з заявою чи скаргою рішень; не допускати безпідставної передачі розгляду заяв чи скарг іншим органам; письмово повідомляти громадянина про результати перевірки заяви чи скарги і суть прийнятого рішення.

 Відповідно до ст. 7 Закону України «Про звернення громадян», якщо питання, порушені в одержаному органом державної влади, місцевого самоврядування зверненні, не входять до їх повноважень, воно в термін не більше п'яти днів пересилається ними за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення.

 За цих обставин, та на підставі ст.ст. 19, 66, 89, 90, 91 Лісового кодексу України, ст. 241 Кодексу України про адміністративні правопорушення, пп. 4.1, 5.3, 5.5  Правил використання корисних властивостей лісів, ст.ст. 14, 41, 40 Конституції України, ст. 60, 61, 188 Земельного кодексу України, ст. 88, 89 Водного кодексу України,  ст. 7, 19 Закону України Про звернення громадян,

ПРОШУ:

 1. Скерувати державну лісову охорону для обстеження земельної ділянки за кадастровим номер 3221888800:33:043:0904;
 2. Провести перевірку дотримання вимог законодавства, додержання нормативно-правових актів щодо ведення лісового господарства на земельній ділянці за кадастровим номер 3221888800:33:043:0904;
 3. Розглянути справи про адміністративні правопорушення, передбачені Кодексом України про адміністративні правопорушення, зокрема, за  ст, ст. 53, 63, 67, 65-1;
 4. Внести пропозицію щодо обмеження або тимчасового припинення діяльності ДП  «Вищедубечанське лісове господарство» та СТ "Ключі» у разі порушення ними лісового законодавства;
 5. Направити у відповідні державні органи матеріали про притягнення осіб, які вчинили правопорушення, до відповідальності;
 6. Повідомити заявнику письмово про результати перевірки заяви і суть прийнятого рішення в строки передбачені законом на поштову адресу : .

ДОДАТОК:

 1. Копія листа №Р-495/09-24 від 24/09/2015 року;
 2. Копія листа №01-01/486 від 20 жовтня 2015 року.

***

Державна інспекція сільського господарства
в Київській області
04112, м. Київ, вул. Олени Теліги, 8


СКАРГА

 23 липня 2015 року на каналі Youtube некомерційної інформаційної служби "Радіо Свобода" за адресою https://www.youtube.com/watch?v=KxROSlbv18M було опубліковано сюжет "Злочин і Zlocci. Як екс-міністр у розшуку продає черевики з крокодила та ховає нерухомість || СХЕМИ". За інформацією автора сюжету Сергія Андрушко на території прибережної захисної смуги на обвідному каналі біля села Хотянівка Вишгородського району Київської області було збудовано декількаметровий паркан та інші будівлі і споруди. Також, у сюжеті місцеві мешканці скаржаться на озброєну  «воєнізовану охорону в амуніції»  за парканом.

 Згідно із статтею ««Схеми»: паркан біля маєтку Злочевського, який перешкоджав доступу до води, знесли» некомерційної інформаційної служби «Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода» від 27 липня 2016 року, за посиланням http://www.radiosvoboda.org/a/news/27884360.html, паркан з колючим дротом, який знаходився у прибережній захисній смузі на земельній ділянці за кадастровим номер 3221888800:33:043:0904, демонтували, але не відновили попередній стан зазначеної земельної ділянки. У зазначеній прибережній захисній смузі залишилися гострі та небезпечні залишки демонтованого паркану, паркан по боках ділянки землі, сторожеві будки, та інші будівлі і споруди.

 Декількаметровий паркан та інші будівлі і споруди розташовані у прибережній захисній смузі на ділянці землі, кадастровий номер якої 3221888800:33:043:0904. Зазначені споруди розташовані в межах 25 метрів від води, перешкоджають громадянам вільно перебувати та гуляти у лісі в межах зазначеної ділянки, використовувати зазначену ділянку для культурно-оздоровчих та рекреаційних цілей, відпочинку біля води, та оздоровлення.

 Інформація з Публічної кадастрової карти України про зазначену ділянку прибережної захисної смуги:

 Тип власності: Державна власність
 Цільове призначення: 09.01 Для ведення лісового господарства і пов'язаних з ним послуг
 Площа: 1.6997 га
 Район: Вишгородський
 КОАТУУ: 3221888800
 Зона: 33
 Квартал: 041
 Кадастровий номер: 3221888800:33:043:0904

 Згідно інформації Державного земельного кадастру про право власності та речові права на земельну ділянку, відомості про суб'єктів права власності на земельну ділянку:

 Найменування юридичної особи: Державне підприємство «Вищедубечанське лісове господарство»
 Код ЄДРПОУ юридичної особи: 992094

 Відповідно до листа директора Державного Підприємства «Вищедубечанське лісове господарство» Головецького М.П. №01-01/486 від 20 жовтня 2015 року земельна ділянка за кадастровим номером 3221888800:33:043:0904 була виділена Державним підприємством «Вищедубечанське лісове господарство» у довгострокове тимчасове користування для культурно-оздоровчих та рекреаційних цілей садівницькому товариству "Ключі" в порядку визначеному Лісовим кодексом України та Правил використання корисних властивостей лісів. А цільове призначення зазначеної ділянки згідно Публічної кадастрової карти України визначене як "09.01 (Для ведення лісового господарства і пов'язаних з ним послуг)".

 У листі №Р-495/09-24 від 24/09/2015 начальник інспекції Державної екологічної інспекції у Київській області вказує на можливе самочинне будівництво об'єкта на зазначеній ділянці.

 Відповідно до листа №04-19/2453 від 23/12/2015 року заступник начальника Київського обласного управління та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства (надалі - Управління) та Припису від 20.10.2015 року №1 про усунення недоліків і порушень (надалі - припис) Державне агентство лісових ресурсів України визнало невиконання Садовим товариством «Ключі» (як тимчасовим лісокористувачем на умовах довгострокового користування) своїх обов'язків, передбачених Лісовим Кодексом України, а саме - обов'язок дотримуватися встановленого законодавством режиму використання земель. Начальник Управління зазначив у ласті, що у разі невиконання припису голову правління СТ «Ключі» буде притягнуто до адміністративної відповідальності згідно ст. 63 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) - незаконне використання земель державного лісового фонду.

 Управління визнало, що Садове товариство Ключі використовувало цю землю державного лісового фонду не за призначенням, у тому числі для спорудження жилих будинків, виробничих та інших будівель і споруд без належного дозволу, за що згідно ч. 8 ст. 105 Лісового Кодексу України винні особи несуть відповідальність.

 Отже, будівництво паркану та інших споруд у прибережній захисній смузі на ділянці землі, кадастровий номер якої 3221888800:33:043:0904, є незаконним за наступних підстав.

 Згідно ст. 14 Конституції України, земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. А згідно ст. 41 Конституції України, використання власності не може завдавати шкоди правам, свободам громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію і природні якості землі.

 Згідно ч. 2 ст. 60 Земельного кодексу України та ст. 88 Водного кодексу України прибережні захисні смуги встановлюються по берегах річок та навколо водойм уздовж урізу води (у меженний період) шириною, зокрема, для середніх річок, водосховищ на них, водойм, а також ставків площею понад 3 гектари - 50 метрів, а для малих річок, струмків і потічків, а також ставків площею менш як 3 гектари - 25 метрів.

 Згідно ст.61 Земельного кодексу України та ст. 89 Водного кодексу України, прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності. У прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється, зокрема, будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, навігаційного призначення, гідрометричних та лінійних); миття та обслуговування транспортних засобів і техніки. Не придатні для експлуатації споруди, а також ті, що не відповідають встановленим режимам господарювання, підлягають винесенню з прибережних захисних смуг.

 Згідно п.4 Порядку визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режим ведення господарської діяльності в них, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 травня 1996 р. N 486, у межах водоохоронних зон виділяються землі прибережних захисних смуг та смуги відведення з особливим режимом їх використання відповідно до статей 88 - 91 водного кодексу України. А згідно п.2 зазначеного Порядку, водоохоронні зони встановлюються для створення сприятливого режиму водних об'єктів, попередження їх забруднення, засмічення і вичерпання, знищення навколоводних рослин і тварин, а також зменшення коливань стоку вздовж річок, морів та навколо озер, водосховищ і інших водойм.

 Згідно п.12 Порядку визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режим ведення господарської діяльності в них, прибережні захисні смуги у межах водоохоронної зони можуть використовуватися для провадження господарської діяльності за умови обов'язкового виконання вимог, передбачених статтями 89 та 90 Водного кодексу України.

 Згідно ст. 66 Лісового кодексу України громадяни мають право вільно перебувати в лісах державної власності.

 Згідно п. 4.1 Правил використання корисних властивостей лісів, затверджених Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 14.08.2012 № 502 (надалі - Правила використання корисних властивостей лісів) використання лісових ділянок для культурно-оздоровчих та рекреаційних цілей здійснюється з метою забезпечення масового відпочинку та оздоровлення громадян, що включає в себе організацію прогулянок у лісі, відпочинку біля води, тощо.

 Згідно ст. 19 Лісового кодексу України постійні лісокористувачі зобов'язані, зокрема, дотримуватися правил і норм використання лісових ресурсів; дотримуватися встановленого законодавством режиму використання земель. Згідно ст. 20 Лісового кодексу України Тимчасові лісокористувачі на умовах довгострокового користування зобов'язані, зокрема, дотримуватися встановленого законодавством режиму використання земель.

 Згідно ст. 74 Лісового кодексу України використання корисних властивостей лісів для культурно-оздоровчих, рекреаційних цілей здійснюється з урахуванням вимог щодо збереження лісового середовища і природних ландшафтів з додержанням правил архітектурного планування приміських зон і санітарних вимог. У лісах, що використовуються для відпочинку, лісокористувачі повинні здійснювати роботи щодо їх благоустрою.

 Згідно пп. 5.3, 5.5 Правил використання корисних властивостей лісів при використанні корисних властивостей лісів для культурно-оздоровчих, рекреаційних цілей тимчасовий лісокористувач забезпечує на виділеній лісовій ділянці створення сприятливих умов для перебування громадян шляхом проведення робіт з благоустрою цих ділянок. Заходи щодо благоустрою лісової ділянки повинні бути спрямовані на збереження лісового середовища в умовах рекреаційних навантажень, створення необхідного комфорту та зручностей для відпочиваючих і включати в себе: оформлення входу; облаштування майданчиків для стоянки автомобілів; облаштування санвузлів; облаштування місць розведення багать; установлення урн для сміття, облаштування спусків до води; інші заходи, необхідні для цілей використання лісової ділянки.

 Постійний лісокористувач Державне підприємство «Вищедубечанське лісове господарство» та лісокористувач на умовах довгострокового користування садівницьке товариство "Ключі" порушують свої зобов'язання та вимоги визначені законодавством та іншими нормативно-правовими актами, зокрема, лісового законодавства, законодавства про захист навколишнього середовища, зокрема, щодо заборони забудови прибережної захисної смуги, будівельних норм, державних стандартів і правил під час будівництва, визначені ст. ст. 19, 20 Лісового кодексу України, пп. 5.3, 5.5 Правил використання корисних властивостей лісів, ст. 61 Земельного кодексу України та ст. 89 Водного кодексу України, Порядком визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режим ведення господарської діяльності в них.

 На зазначеній ділянці не здійсні роботи щодо благоустрою, передбачені ст. 74 Лісового Кодексу України та пп. 5.3, 5.5 Правил використання корисних властивостей лісів, а саме - не створено сприятливих умов для перебування громадян, збереження лісового середовища, не створено необхідного комфорту та зручностей для відпочиваючих, а саме: оформлення входу; облаштування майданчиків для стоянки автомобілів; облаштування санвузлів; облаштування місць розведення багать; установлення урн для сміття, облаштування спусків до води; тощо.

 Декількаметровий паркан та інші будівлі і споруди розташовані у прибережній захисній смузі на ділянці землі за кадастровим номером 3221888800:33:043:0904 погіршують природні якості землі, завдають шкоду правам і свободам громадян, передбаченим Конституцією України, ст. ст. 66, 74 Лісового кодексу України, Правилами використання корисних властивостей лісів.

 Громадяни не можуть вільно перебувати та гуляти у лісі в межах зазначеної ділянки, використовувати зазначену ділянку для культурно-оздоровчих та рекреаційних цілей, відпочинку біля води, та оздоровлення.

 Згідно Положення про Державну інспекцію сільського господарства України, затвердженого Указом Президента України від 13 квітня 2011 року N 459/2011 Державна інспекція сільського господарства України (Держсільгоспінспекція України) (надалі - Положення) є центральним органом виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі.

 Згідно ст. 5 Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель" центральний орган виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі здійснює Державний контроль за використанням та охороною земель усіх категорій та форм власності.

 Згідно ст. 6 Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель" до повноважень центрального органу виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, належать здійснення державного контролю за використанням та охороною земель, зокрема, у частині: додержання органами державної влади, юридичними та фізичними особами вимог земельного законодавства України; виконання вимог щодо використання земельних ділянок за цільовим призначенням; розміщення, проектування, будівництва та введення в дію об'єктів, що негативно впливають або можуть вплинути на стан земель; дотримання обов'язкового виконання заходів щодо приведення їх у стан, придатний для використання за призначенням; дотримання правил, установленого режиму експлуатації гідротехнічних споруд.

 Згідно Положення Держсільгоспінспекція України відповідно до покладених на неї завдань організовує та здійснює державний нагляд (контроль) за використанням земельних ділянок відповідно до цільового призначення; обстежує земельні ділянки, яким заподіяна шкода внаслідок їх самовільного зайняття, використання не за цільовим призначенням; вносить у встановленому порядку до органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування клопотання щодо припинення експлуатації об'єктів у разі порушення вимог земельного законодавства до повного усунення виявлених порушень і ліквідації їх наслідків; припинення права користування земельною ділянкою відповідно до закону; розраховує розмір шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання їх не за цільовим призначенням.

 Згідно Положення Держсільгоспінспекція України та її посадові особи в межах своїх повноважень мають право: безперешкодно обстежувати підприємства, установи та організації усіх форм власності, для проведення перевірок з питань, що належать до компетенції Держсільгоспінспекції України; складати акти перевірок, протоколи про адміністративні правопорушення та розглядати відповідно до законодавства справи про адміністративні правопорушення, давати обов'язкові для виконання приписи (розпорядження), а також подавати в установленому законодавством порядку до відповідних органів матеріали перевірок для притягнення винних осіб до відповідальності.

 Згідно ст. 244 Кодексу України про адміністративні правопорушення Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, розглядає справи про адміністративні правопорушення, пов’язані з порушенням законодавства у сфері використання та охорони земель і порядку та умов ведення насінництва та розсадництва, правил технічної експлуатації самохідних сільськогосподарських машин і правил техніки безпеки під час їх експлуатації (статті 52 - 53-4, 54-56, 104-1, 108 та 188-5).

 Згідно ст. 244 КУПАП Використання земель не за цільовим призначенням, невиконання природоохоронного режиму використання земель, розміщення, проектування, будівництво, введення в дію об'єктів, які негативно впливають на стан земель, неправильна експлуатація, знищення або пошкодження протиерозійних гідротехнічних споруд, захисних лісонасаджень - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п'яти до двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А згідно ст. 53-1 КУПАП Самовільне зайняття земельної ділянки - тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 Відповідно до ст. 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні звернення або особисто звертатись до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

 Відповідно до ст. 19 Закону України «Про звернення громадян» органів державної влади, місцевого самоврядування, їх керівники та інші посадові особи в межах своїх повноважень зобов'язані зокрема: об'єктивно, всебічно і вчасно перевіряти заяви чи скарги; вирішувати питання про відповідальність осіб, з вини яких було допущено порушення; забезпечувати поновлення порушених прав, реальне виконання прийнятих у зв'язку з заявою чи скаргою рішень; не допускати безпідставної передачі розгляду заяв чи скарг іншим органам; письмово повідомляти громадянина про результати перевірки заяви чи скарги і суть прийнятого рішення.

 За цих обставин, та на підставі ст.ст. 19, 66, 89, 90, 91 Лісового кодексу України, ст. 244 Кодексу України про адміністративні правопорушення, пп. 4.1, 5.3, 5.5 Правил використання корисних властивостей лісів, ст.ст. 14, 41, 40 Конституції України, ст. 60, 61, 188 Земельного кодексу України, ст. 88, 89 Водного кодексу України, ст. 7, 19 Закону України Про звернення громадян, Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель", Положення про Державну інспекцію сільського господарства України,

ПРОШУ:

 1. Обстежити земельню ділянку за кадастровим номер 3221888800:33:043:0904 на предмет самовільного зайняття, використання не за цільовим призначенням та інших порушень;
 2. Провести перевірки ДП «Вищедубечанське лісове господарство» та с/т "Ключі" з питань, що належать до компетенції Держсільгоспінспекції України;
 3. Скласти протокол про адміністративне правопорушення за ст. ст. 244, 53-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та іншими статтями у разі відповідних правопорушень;
 4. Видати для виконання припис; внести клопотання щодо припинення експлуатації об'єктів, припинення права користування земельною ділянкою у разі порушення вимог земельного законодавства до повного усунення виявлених порушень і ліквідації їх наслідків;
 5. Повідомити заявнику письмово про результати перевірки заяви і суть прийнятого рішення в строки передбачені законом на поштову адресу : .

ДОДАТОК:

 1. Копія листа №Р-495/09-24 від 24/09/2015 року;
 2. Копія листа ДП №01-01/486 від 20 жовтня 2015 року;
 3. Копія листа №04-19/2453 від 23/12/2015.

***

Розпорядник інформації:
Державне Підприємство
«Вищедубечанське лісове господарство»
07342, Київська обл., Вишгородський
район, село Пірнове, вулиця Київська 1А

Запитувач інформації:

Запит на інформацію
згідно Закону України «Про доступ до публічної інформації»

 23 липня 2015 року на каналі Youtube некомерційної інформаційної служби "Радіо Свобода" за адресою https://www.youtube.com/watch?v=KxROSlbv18M було опубліковано сюжет "Злочин і Zlocci. Як екс-міністр у розшуку продає черевики з крокодила та ховає нерухомість || СХЕМИ". За інформацією автора сюжету Сергія Андрушко на теритторії прибережної захисної смуги на обвідному каналі біля села Хотянівка Вишгородського району Київської області було збудовано декількаметровий паркан з колючею проволкою та інші споруди. Зазначені споруди розташовані в межах 25 метрів від води.

 Згідно інформації з Публічної кадастрової карти України, декількаметровий паркан з колючею проволкою та інші споруди розташовані у прибережній захисній смузі на ділянці землі за кадастровим номером  3221888800:33:043:0904, яка належить Державному підприємству «Вищедубечанське лісове господарство» заснованому Державним агентством лісових ресурсів України. Інформація з Публічної кадастрової карти України про зазначену ділянку прибережної захисної смуги:

Тип власності: Державна власність
Цільове призначення: 09.01 (Для ведення лісового господарства і пов'язаних з ним послуг)
Площа: 1.6997 га
Район: Вишгородський
КОАТУУ: 3221888800
Зона: 33
Квартал: 041
Кадастровий номер: 3221888800:33:043:0904
Відомості про суб'єктів права власності на земельну ділянку:
Найменування юридичної особи: Державне підприємство «Вищедубечанське лісове господарство»
Код ЄДРПОУ юридичної особи: 992094

 Відповідно до ст. 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні звернення або особисто звертатись до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

 Відповідно до Закону України "Про інформацію" право на інформацію забезпечується зокрема: обов'язком органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових чи службових осіб, інших  суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій, в тому числі на виконання делегованих повноважень, інформувати про свою діяльність та прийняті рішення.

 Згідно ст. 13 Закону України "Про доступ до публічної інформації", до розпорядників інформації, зобов'язаних оприлюднювати та надавати за запитами інформацію, визначену в цій статті, у порядку, передбаченому цим Законом, прирівнюються суб'єкти господарювання, які володіють інформацією про стан довкілля, іншою інформацією, що становить суспільний інтерес (суспільно необхідною інформацією). Розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються особи, якщо вони виконують делеговані повноваження суб'єктів владних повноважень згідно із законом чи договором, включаючи надання освітніх, оздоровчих, соціальних або інших державних послуг, - стосовно інформації, пов'язаної з виконанням їхніх обов'язків.

 Згідно ст. 14 Закону України "Про доступ до публічної інформації" розпорядники інформації зобов'язані надавати достовірну, точну та повну інформацію, а також у разі потреби перевіряти правильність та об'єктивність наданої інформації.

 Статтею 24 Закону України «Про доступ до публічної інформації» встановлено відповідальність за порушення законодавства про доступ до публічної інформації, яку несуть особи, винні у вчиненні таких порушень:
1) ненадання відповіді на запит;
2) ненадання інформації на запит;
3) безпідставна відмова у задоволенні запиту на інформацію;
6) несвоєчасне надання інформації;
7) необґрунтоване віднесення інформації до інформації з обмеженим доступом;
8) нездійснення реєстрації документів;

 Керуючись ст.ст. 9,10,32,33 ЗУ "Про інформацію", ст.ст. 3,4,5,10, 13, 14 ЗУ "Про доступ до публічної інформації", письмово надати достовірну, повну, точну інформацію:

 1. Ким були побудовані декількаметровий паркан та інші споруди розташовані у прибережній захисній смузі на ділянці землі, кадастровий номер якої 3221888800:33:043:0904?

 2. На підставі яких законів та нормативно-правових актів були побудовані декількаметровий паркан та інші споруди розташовані у прибережній захисній смузі на ділянці землі, кадастровий номер якої 3221888800:33:043:0904?

 Відповідно до ст. 20 «Про доступ до публічної інформації» прошу надати ґрунтовну відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту на поштову адресу запитувача:

***

Розпорядник інформації:
Київське обласне управління та по м. Києву
управління лісового та мисливського господарства,
03115, м. Київ, вул. Святошинська, 30
info@kyivlis.gov.ua
kyivlis.gov.ua

Запитувач інформації:

Запит на інформацію
згідно Закону України «Про доступ до публічної інформації»

 23 липня 2015 року на каналі Youtube некомерційної інформаційної служби "Радіо Свобода" за адресою https://www.youtube.com/watch?v=KxROSlbv18M було опубліковано сюжет "Злочин і Zlocci. Як екс-міністр у розшуку продає черевики з крокодила та ховає нерухомість || СХЕМИ". За інформацією автора сюжету Сергія Андрушко на теритторії прибережної захисної смуги на обвідному каналі біля села Хотянівка Вишгородського району Київської області було збудовано декількаметровий паркан з колючею проволкою та інші споруди. Зазначені споруди розташовані в межах 25 метрів від води.

 Згідно інформації з Публічної кадастрової карти України, декількаметровий паркан з колючею проволкою та інші споруди розташовані у прибережній захисній смузі на ділянці землі за кадастровим номером  3221888800:33:043:0904, яка належить Державному підприємству «Вищедубечанське лісове господарство». Інформація з Публічної кадастрової карти України про зазначену ділянку прибережної захисної смуги:

Тип власності: Державна власність
Цільове призначення: 09.01 (Для ведення лісового господарства і пов'язаних з ним послуг)
Площа: 1.6997 га
Район: Вишгородський
КОАТУУ: 3221888800
Зона: 33
Квартал: 041
Кадастровий номер: 3221888800:33:043:0904
Відомості про суб'єктів права власності на земельну ділянку:
Найменування юридичної особи: Державне підприємство «Вищедубечанське лісове господарство»
Код ЄДРПОУ юридичної особи: 992094

 Згідно Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, засновником Державного підприємства «Вищедубечанське лісове господарство» є Державне агентство лісових ресурсів України, а  органом виконавчої влади, до сфери управління якого належить державне підприємство є КИЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ТА ПО М.КИЄВІ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА.

 Згідно Положення про Державне агентство лісових ресурсів України, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2014 р. № 521, Держлісагентство відповідно до покладених на нього завдань, зокрема, здійснює управління об’єктами державної власності, які належать до сфери управління Держлісагентства; здійснює державне управління територіями та об’єктами природно-заповідного фонду в лісах підприємств, установ і організацій, що належать до сфери його управління; здійснює розгляд звернень громадян з питань, пов’язаних з діяльністю Держлісагентства, підприємств, установ і організацій, що належать до сфери його управління.

 Відповідно до ст. 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні звернення або особисто звертатись до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

 Відповідно до Закону України "Про інформацію" право на інформацію забезпечується зокрема: обов'язком органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових чи службових осіб, інших  суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій, в тому числі на виконання делегованих повноважень, інформувати про свою діяльність та прийняті рішення.

 Згідно ст. 13 Закону України "Про доступ до публічної інформації", до розпорядників інформації, зобов'язаних оприлюднювати та надавати за запитами інформацію, визначену в цій статті, у порядку, передбаченому цим Законом, прирівнюються суб'єкти господарювання, які володіють інформацією про стан довкілля, іншою інформацією, що становить суспільний інтерес (суспільно необхідною інформацією). Розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються особи, якщо вони виконують делеговані повноваження суб'єктів владних повноважень згідно із законом чи договором, включаючи надання освітніх, оздоровчих, соціальних або інших державних послуг, - стосовно інформації, пов'язаної з виконанням їхніх обов'язків.

 Згідно ст. 14 Закону України "Про доступ до публічної інформації" розпорядники інформації зобов'язані надавати достовірну, точну та повну інформацію, а також у разі потреби перевіряти правильність та об'єктивність наданої інформації.

 Статтею 24 Закону України «Про доступ до публічної інформації» встановлено відповідальність за порушення законодавства про доступ до публічної інформації, яку несуть особи, винні у вчиненні таких порушень:
1) ненадання відповіді на запит;
2) ненадання інформації на запит;
3) безпідставна відмова у задоволенні запиту на інформацію;
6) несвоєчасне надання інформації;
7) необґрунтоване віднесення інформації до інформації з обмеженим доступом;
8) нездійснення реєстрації документів;

 Керуючись ст.ст. 9,10,32,33 ЗУ "Про інформацію", ст.ст. 3,4,5,10, 13, 14 ЗУ "Про доступ до публічної інформації", письмово надати достовірну, повну, точну інформацію:

 1. Ким були побудовані декількаметровий паркан та інші споруди розташовані у прибережній захисній смузі на ділянці землі, кадастровий номер якої 3221888800:33:043:0904?

 2. На підставі яких законів та нормативно-правових актів були побудовані декількаметровий паркан та інші споруди розташовані у прибережній захисній смузі на ділянці землі, кадастровий номер якої 3221888800:33:043:0904?

 Відповідно до ст. 20 «Про доступ до публічної інформації» прошу надати ґрунтовну відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту на поштову адресу запитувача:

***

Розпорядник інформації:
Державне агентство лісових ресурсів України
01601, м. Київ,
вул. Ш. Руставелі, 9-a

Запитувач інформації:

Запит на інформацію
згідно Закону України «Про доступ до публічної інформації»

 23 липня 2015 року на каналі Youtube некомерційної інформаційної служби "Радіо Свобода" за адресою https://www.youtube.com/watch?v=KxROSlbv18M було опубліковано сюжет "Злочин і Zlocci. Як екс-міністр у розшуку продає черевики з крокодила та ховає нерухомість || СХЕМИ". За інформацією автора сюжету Сергія Андрушко на теритторії прибережної захисної смуги на обвідному каналі біля села Хотянівка Вишгородського району Київської області було збудовано декількаметровий паркан з колючею проволкою та інші споруди. Зазначені споруди розташовані в межах 25 метрів від води.

 Згідно інформації з Публічної кадастрової карти України, декількаметровий паркан з колючею проволкою та інші споруди розташовані у прибережній захисній смузі на ділянці землі за кадастровим номером  3221888800:33:043:0904, яка належить Державному підприємству «Вищедубечанське лісове господарство». Інформація з Публічної кадастрової карти України про зазначену ділянку прибережної захисної смуги:

Тип власності: Державна власність
Цільове призначення: 09.01 (Для ведення лісового господарства і пов'язаних з ним послуг)
Площа: 1.6997 га
Район: Вишгородський
КОАТУУ: 3221888800
Зона: 33
Квартал: 041
Кадастровий номер: 3221888800:33:043:0904
Відомості про суб'єктів права власності на земельну ділянку:
Найменування юридичної особи: Державне підприємство «Вищедубечанське лісове господарство»
Код ЄДРПОУ юридичної особи: 992094

 Згідно Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, засновником Державного підприємства «Вищедубечанське лісове господарство» є Державне агентство лісових ресурсів України.

 Згідно Положення про Державне агентство лісових ресурсів України, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2014 р. № 521, Держлісагентство відповідно до покладених на нього завдань, зокрема, здійснює управління об’єктами державної власності, які належать до сфери управління Держлісагентства; здійснює державне управління територіями та об’єктами природно-заповідного фонду в лісах підприємств, установ і організацій, що належать до сфери його управління; здійснює розгляд звернень громадян з питань, пов’язаних з діяльністю Держлісагентства, підприємств, установ і організацій, що належать до сфери його управління.

 Відповідно до ст. 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні звернення або особисто звертатись до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

 Відповідно до Закону України "Про інформацію" право на інформацію забезпечується зокрема: обов'язком органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових чи службових осіб, інших  суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій, в тому числі на виконання делегованих повноважень, інформувати про свою діяльність та прийняті рішення.

 Згідно ст. 13 Закону України "Про доступ до публічної інформації", до розпорядників інформації, зобов'язаних оприлюднювати та надавати за запитами інформацію, визначену в цій статті, у порядку, передбаченому цим Законом, прирівнюються суб'єкти господарювання, які володіють інформацією про стан довкілля, іншою інформацією, що становить суспільний інтерес (суспільно необхідною інформацією). Розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються особи, якщо вони виконують делеговані повноваження суб'єктів владних повноважень згідно із законом чи договором, включаючи надання освітніх, оздоровчих, соціальних або інших державних послуг, - стосовно інформації, пов'язаної з виконанням їхніх обов'язків.

 Згідно ст. 14 Закону України "Про доступ до публічної інформації" розпорядники інформації зобов'язані надавати достовірну, точну та повну інформацію, а також у разі потреби перевіряти правильність та об'єктивність наданої інформації.

 Статтею 24 Закону України «Про доступ до публічної інформації» встановлено відповідальність за порушення законодавства про доступ до публічної інформації, яку несуть особи, винні у вчиненні таких порушень:
1) ненадання відповіді на запит;
2) ненадання інформації на запит;
3) безпідставна відмова у задоволенні запиту на інформацію;
6) несвоєчасне надання інформації;
7) необґрунтоване віднесення інформації до інформації з обмеженим доступом;
8) нездійснення реєстрації документів;

 Керуючись ст.ст. 9,10,32,33 ЗУ "Про інформацію", ст.ст. 3,4,5,10, 13, 14 ЗУ "Про доступ до публічної інформації", письмово надати достовірну, повну, точну інформацію:

 1. Ким були побудовані декількаметровий паркан та інші споруди розташовані у прибережній захисній смузі на ділянці землі, кадастровий номер якої 3221888800:33:043:0904?

 2. На підставі яких законів та нормативно-правових актів були побудовані декількаметровий паркан та інші споруди розташовані у прибережній захисній смузі на ділянці землі, кадастровий номер якої 3221888800:33:043:0904?

 Відповідно до ст. 20 «Про доступ до публічної інформації» прошу надати ґрунтовну відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту на поштову адресу запитувача:

***

Розпорядник інформації:
Київське обласне управління та по м. Києву
управління лісового та мисливського господарства,
03115, м. Київ, вул. Святошинська, 30
info@kyivlis.gov.ua
kyivlis.gov.ua

Запитувач інформації:

Запит на інформацію
згідно Закону України «Про доступ до публічної інформації»

 22/11/2015 року запитувач інформації звернувся до розпорядника інформації із заявою від 22/11/2015 щодо споруд, розташованих у прибережній захисній смузі на ділянці землі за кадастровим номером  3221888800:33:043:0904.

 У листі-відповіді №04-35/2279 від 02/12/2015 року Начальник Київського обласного управління та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства В.А. Цибулько повідомив, що проведеною перевіркою дотримання умов виконання договору довгострокового тимчасового користування лісами від 01/03/2012 між ДП «Вищедубечанське лісове господарство» та СТ "Ключі" виявлено порушення, про що ДП «Вищедубечанське лісове господарство» був складений та вручений представнику СТ "Ключі" припис про усунення недоліків і порушень та надано термін для виконання припису. Також, в ласті-відповіді зазначено, СТ Ключі був розробдений та погоджений у всіх необхідних інстанціях Проект благоустрою на ділянці землі за кадастровим номером 3221888800:33:043:0904.

 Згідно Положення про Державне агентство лісових ресурсів України, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2014 р. № 521, Держлісагентство відповідно до покладених на нього завдань, зокрема, здійснює управління об’єктами державної власності, які належать до сфери управління Держлісагентства; здійснює державне управління територіями та об’єктами природно-заповідного фонду в лісах підприємств, установ і організацій, що належать до сфери його управління; здійснює розгляд звернень громадян з питань, пов’язаних з діяльністю Держлісагентства, підприємств, установ і організацій, що належать до сфери його управління.

 Відповідно до ст. 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні звернення або особисто звертатись до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

 Відповідно до Закону України "Про інформацію" право на інформацію забезпечується зокрема: обов'язком органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових чи службових осіб, інших  суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій, в тому числі на виконання делегованих повноважень, інформувати про свою діяльність та прийняті рішення.

 Згідно ст. 13 Закону України "Про доступ до публічної інформації", до розпорядників інформації, зобов'язаних оприлюднювати та надавати за запитами інформацію, визначену в цій статті, у порядку, передбаченому цим Законом, прирівнюються суб'єкти господарювання, які володіють інформацією про стан довкілля, іншою інформацією, що становить суспільний інтерес (суспільно необхідною інформацією). Розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються особи, якщо вони виконують делеговані повноваження суб'єктів владних повноважень згідно із законом чи договором, включаючи надання освітніх, оздоровчих, соціальних або інших державних послуг, - стосовно інформації, пов'язаної з виконанням їхніх обов'язків.

 Згідно ст. 14 Закону України "Про доступ до публічної інформації" розпорядники інформації зобов'язані надавати достовірну, точну та повну інформацію, а також у разі потреби перевіряти правильність та об'єктивність наданої інформації.

 Статтею 24 Закону України «Про доступ до публічної інформації» встановлено відповідальність за порушення законодавства про доступ до публічної інформації, яку несуть особи, винні у вчиненні таких порушень: 1) ненадання відповіді на запит; 2) ненадання інформації на запит; 3) безпідставна відмова у задоволенні запиту на інформацію; 6) несвоєчасне надання інформації; 7) необґрунтоване віднесення інформації до інформації з обмеженим доступом; 8) нездійснення реєстрації документів.

 Керуючись ст.ст. 9,10,32,33 ЗУ "Про інформацію", ст.ст. 3,4,5,10, 13, 14 ЗУ "Про доступ до публічної інформації", письмово надати достовірну, повну, точну інформацію:

 1. Які саме порушення умов виконання договору довгострокового тимчасового користування лісами від 01/03/2012 між СТ "Ключі" та ДП «Вищедубечанське лісове господарство» були виявленні у діяльності СТ "Ключі" на ділянці землі за кадастровим номером 3221888800:33:043:0904?

 2. Які недоліки та порушення ДП «Вищедубечанське лісове господарство» зобов'язало усунути СТ "Ключі"?

 3. В які саме терміни ДП «Вищедубечанське лісове господарство» зобов'язало СТ "Ключі" усунути  недоліки та порушення ?

 4. Надати копію припису ДП «Вищедубечанське лісове господарство» про усунення недоліків та порушень СТ "Ключі".

 5. У яких саме інстанціях СТ "Ключі" погоджувало Проект благоустрою на ділянці землі за кадастровим номером 3221888800:33:043:0904?

 Відповідно до ст. 20 «Про доступ до публічної інформації» прошу надати ґрунтовну відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту на поштову адресу запитувача:

***

Комментариев нет:

Отправить комментарий